Місячна ракета може відправити повітряну кулю на Титан

Повітряні кулі з апаратурою — гарний спосіб дослідити супутник Сатурна Титан. Однак для цього знадобиться велика ракета, і фахівці як можливе рішення пропонують носій SLS, який призначений для відправлення людей на Місяць.

Дирижабль для Титана
Дирижабль для Титана. Джерело: phys.org

Повітряні кулі на Титані

Нещодавно фахівці NASA представили нові ідеї щодо дослідження найбільшого супутника Сатурна — Титана — за допомогою зондів. Для цього вони пропонують використовувати повітряні кулі та дирижаблі. Ідея подібних автономних приладів не нова, але реалізація даного проєкту справді є важливою.

Взагалі Титан якнайкраще підходить для використання саме такого типу зондів. Він має щільну атмосферу за малої сили тяжіння. Тому кожен кубічний метр газу у балоні забезпечує значно більшу підіймальну силу, ніж на Землі.

Проблема лише в тому, що обладнання, яке науковці хочуть надіслати на Титан, справді важке. І тому сама куля теж має бути чималою. А треба ще забезпечити розгін та гальмування місії біля цієї віддаленої планети. Тому далеко не кожна ракета може використовуватися з цією метою.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Носій SLS

Як засіб для відправлення майбутнього зонда фахівці пропонують SLS. Зараз цей носій пропонується для запуску місій за програмою Artemis на Місяць. У 2022-му ракета вже забезпечила обліт нашого супутника в автоматичному режимі, але наступний політ раніше, ніж у 2026 році не відбудеться.

Інженери кажуть, що у них є кілька цікавих проєктів зондів, але найкращі з них розробила корпорація Boeing, і серед них є навіть такі, які можуть ходити. Один проєкт являє собою балон об’ємом 150 м3, що може літати на висоті до 5 км. Інший — об’ємом 400 м3, що може літати на висоті до 20 км.

І один, і другий можуть нести великі гондоли з обладнанням. Фахівці вважають, що зонди зможуть працювати в атмосфері Титана роками. Старт може відбутися у 2034–36 роках, але у розробників є й інші варіанти.

SLS — не єдиний варіант

Головне питання щодо всього цього: а чи справді SLS — найкращий варіант? Адже це — неймовірно складна ракета, яку важко виробляти, а запуск коштує неймовірні 2,5 млрд доларів. Не дивно, що багато хто говорить про альтернативи.

Наприклад, ракета Falcon Heavy за значно меншої вантажності вже обрана для відправлення у 2028 році на Титан іншої місії — гелікоптера Dragonfly. Тож чому б не спробувати використати її для запуску туди трохи меншого за розміром дирижабля?

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів