Місію Psyche визнали готовою до запуску

Фахівці Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) повідомили про успішне завершення динамічних тестів зонда Psyche, що засвідчили його здатність успішно витримати навантаження, що виникне під час запуску. Найближчим часом апарат доправлять на мис Канаверал. Там він буде підготовлений до наміченого на серпень запуску.

Успішні тести Psyche

Після завершення складання NASA піддала Psyche серії різних випробувань, покликаних засвідчити його готовність до польоту. У грудні минулого року зонд пройшов серію електромагнітних тестів, які продемонстрували, що його прилади не створюють взаємних перешкод. За нею була 18-денна перевірка у вакуумній камері, що підтвердила здатність апарата витримати умови перельоту в міжпланетному просторі.

Зонд Psyche в тестовій камері. Джерело: NASA/JPL-Caltech

І, нарешті, Psyche пройшов динамічні тести. Іженери піддавали апарат вібраціям, аналогічним тим, яким він піддасться під час запуску на ракеті-носії Falcon Heavy. Psyche успішно впорався з цим завданням, продемонструвавши готовність до запуску.

Мета місії Psyche

Psyche буде запущений у серпні 2022 року. У травні 2023-го апарат здійснить гравітаційний маневр на околицях Марса, який дозволить йому 31 січня 2026-го вийти на постійну орбіту навколо мети його місії — астероїда Психея (16 Psyche), що відрізняється високим вмістом металів (заліза та нікелю). За однією з теорії, він може бути осколком ядра загиблої протопланети.

Зонд Psyche. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Для виконання своїх наукових завдань апарат отримав набір із чотирьох інструментів, що включає мультиспектральну камеру, нейтронний і гамма-спектрометри, а також магнітометр. Додатково під час польоту зонд випробовуватиме експериментальну технологію лазерного зв’язку.

Разом з Psyche у космос вирушить «попутник» — пара зондів Janus, призначених для дослідження подвійних астероїдів (175706) 1996 FG3 та (35107) 1991 VH.

Нагадаємо, недавно NASA перенесла дату запуску місії Mars Sample Return.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine