Місія NASA до Венери може стикнутися з новими затримками

Місія VERITAS (Venus Emissivity, Radio Science, InSAR, Topography, and Spectroscopy), відкладена NASA на три роки через організаційні проблеми, може стикнутися з новою затримкою, яка призведе до перенесення дати запуску ще майже на півтора року.

Апарат VERITAS в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech
[/caption]

Проєкт VERITAS був офіційно обраний NASA для реалізації у 2021 році. Він розробляється Лабораторією реактивного руху (JPL). У його межах до Венери передбачається відправити орбітальний апарат, який займеться її картографуванням і вивченням тектонічних процесів. Він складе детальну тривимірну карту венеріанської поверхні, яка допоможе дати відповідь на питання, якою була найближча планета в далекому минулому і чи могла вона мати океан.

Спочатку запуск VERITAS мав відбутися 2028 року. Однак у 2023 році NASA повідомила про його перенесення на 2031 рік. Це рішення було ухвалено через кадрові та бюджетні проблеми в JPL і необхідність усунути неполадки, що виникли під час підготовки місії Psyche.

Але, хоча зараз як дату запуску VERITAS вказано червень 2031 року, він знову може бути перенесений. Про це повідомила головна дослідниця проєкту Сью Смрекар. За її словами, існує ймовірність, що NASA захоче перенести запуск на листопад 2032 року.

Таке рішення спричинить низку проблем. Одна з них полягає в тому, що до складу місії входить кілька наукових інструментів, наданих французьким, німецьким та італійським космічними агентствами. Подальші затримки можуть призвести до того, що ці прилади буде поставлено задовго до того, як VERITAS перейде на стадію попереднього проєктування. У результаті, коли через роки прийде час інтегрувати їх у космічний апарат, їхні творці можуть виявитися недоступними.

Крім того, існує потенційний конфлікт між VERITAS і європейською місією EnVision. NASA займатиметься її підтримкою на етапі аерогальмування. Якщо VERITAS буде запущено 2031 року, то апарат завершить етап аерогальмування біля Венери та вийде на наукову орбіту приблизно в той час, коли прибуде EnVision, що не викличе особливого конфлікту графіків. Однак якщо VERITAS буде запущено наприкінці 2032 року, то обидва космічні апарати прибудуть до Венери протягом кількох тижнів один за одним у 2033 році. Це створить додаткове навантаження на команду аерогальмування.

Посадка місії DAVINCI (концепт). Джерело: NASA GSFC visualization and CI Labs Michael Lentz and colleagues
[/caption]

За словами Смрекар, затримка запуску VERITAS позначиться й на науці. Зокрема, вчені позбудуться можливості попередньо вивчити місця, обрані для посадки інших місій, наприклад DAVINCI. Також підвищуються ризики втрати ключових співробітників, які за цей час перейдуть на роботу в інші проєкти.

Що стосується вже згаданих венеріанських місій EnVision і DAVINCI, то запуск першої запланований на грудень 2031 року, другої — на грудень 2030 року. EnVision вийде на орбіту навколо Венери й займеться радіолокаційними дослідженнями її поверхні та вивченням атмосфери. DAVINCI має скинути посадковий зонд, який проведе хімічний аналіз атмосфери та передасть зображення поверхні Венери.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт
Як у гігантської комети: астрономи виявили хвіст у екзопланети
Пилові бурі на Марсі можуть поглинути всю планету
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип