Європа летить на Венеру: ESA схвалило місію EnVision

Комітет з наукової програми Європейського космічного агентства (ESA) офіційно схвалив реалізацію місії EnVision. Її метою стане Венера.

Місія EnVision в уявленні художника. Джерело: ESA/VR2Planets/Damia Bouic

Місію EnVision обрали для попереднього опрацювання 2021 року. У її межах ESA збирається відправити 2,6-тонний апарат до Венери. Він повинен буде скласти детальну карту її поверхні та вивчити атмосферу.

За задумом розробників, зібрані EnVision дані мають відповісти на низку запитань, пов’язаних із Венерою. Наприклад, чи завжди вона була таким негостинним місцем? Або ж у далекому минулому планета була схожа на Землю й мала океан?

Дані EnVision покажуть, як вулкани, тектоніка плит і удари астероїдів сформували венеріанську поверхню. Вимірювання, які проведе апарат, також повинні будуть допомогти вченим зрозуміти, наскільки геологічно активна планета зараз. Він шукатиме ознаки активного вулканізму та вивчатиме внутрішню будову Венери, збираючи дані про структуру і товщину її ядра, мантії та кори. Ще одна мета місії полягає у вивченні венеріанського клімату і його зв’язку з геологічною активністю на поверхні.

Для виконання цих завдань апарат буде оснащений набором наукових інструментів, що включають радар із синтетичною апертурою, підповерхневий радар і спектроскоп. Запуск EnVision заплановано на 2031 рік, прибуття до Венери має відбутися 2034 року. Місія розрахована на номінальний термін служби 4,5 року.

Раніше ми розповідали про те, як перша приватна венеріанська місія займеться пошуками слідів життя в її атмосфері.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine