Місія Hera придбала «очі»

Інженери німецької компанії Jena-Optronik завершили виготовлення та тестування двох камер AFC, призначених для місії Hera. Найближчим часом вони будуть встановлені на космічний апарат.

Камера AFC

AFC являє собою монохроматичну камеру, чия вага становить 1,3 кг. Вона призначена для знімкування астероїдної поверхні. Камера здатна робити знімки з роздільною здатністю в 1 метр з дистанції в 10 км. Знімки AFC будуть доповнені кольоровими зображеннями з інших приладів місії, включно з HyperScout, який буде здатний отримувати зображення на 25 різних спектральних лініях, включно з інфрачервоним діапазоном.

Камера AFC. Джерело: Jena-Optronik

Наразі європейські інженери завершують роботу над іншими науковими компонентами Hera, а також двома супутниками-кубсатами Milani та Juventas. Разом з AFC, вони будуть доставлені в складальний цех компанії OHB для установки на космічний апарат. Після завершення інтеграції, інженери розпочнуть тести, призначені засвідчити готовність Hera до космічного польоту. Їх початок запланований на осінь 2023 року.

Основні цілі місії Hera

Основною метою місії Hera стане астероїд Діморф, який є супутником більшого астероїда Дідим. 22 вересня 2022 року в Діморф врізався побудований NASA зонд DART. Удар вибив щонайменше тисячу тонн речовини з його поверхні, що призвело до зміни орбітального періоду малого тіла на 32 хвилини.

Астероїди Дідим та Діморф. Джерело: NASA/Johns Hopkins APL

Hera повинна буде вивчити як зіткнення з DART вплинуло на пару астероїдів і кратер, що залишився після нього. Запуск зонда заплановано на жовтень 2024 року, він повинен буде вийти на орбіту навколо своєї цілі наприкінці 2026 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine