Місія до загиблої планети: пряма трансляція запуску Psyche

Сьогодні NASA планує запустити свою головну міжпланетну місію 2023 року. Мова про Psyche, на яку чекає довга подорож до Головного поясу астероїдів.

Ракета Falcon Heavy з міжпланетним апаратом Psyche. Джерело: NASA

Ми вже досить докладно розповідали про основні цілі місії та технічне влаштування цього апарата. Коротенько нагадаємо, що Psyche повинен буде вивчити Психею: один із найбільших і наймасивніших астероїдів, що містить велику кількість металів. За однією з гіпотез, він являє собою уламок ядра протопланети, що зруйнувалася незабаром після утворення Сонячної системи.

Для запуску Psyche буде використана ракета Falcon Heavy. Її бічні прискорювачі мають повернутися і здійснити посадку на мис Канаверал, центральний блок використовується в одноразовому варіанті. Раніше Falcon Heavy лише раз виводила вантаж у міжпланетний простір. Це сталося під час її дебютного польоту в лютому 2018 року, коли ракета відправила до Марса автомобіль Tesla Roadster.

Пряма трансляція запуску вестиметься на сайті NASA, а також в Youtube. Наразі він має відбутися 13 жовтня о 17:19 за київським часом. Водночас поки що погодні умови в районі запуску залишають бажати кращого. За прогнозами синоптиків, ймовірність сприятливої погоди в цей час становить лише 40%.

Наступне вікно для запуску Psyche відкриється 14 жовтня о 17:24 за київським часом. Поки що синоптики дають 70%-ву ймовірність гарної погоди в цей час. Якщо ракету знову не вдасться запустити, у NASA буде можливість відправити її в космос у наступні пускові вікна. Вони будуть відкриті щодня аж до 25 жовтня.

Psyche знадобиться шість років, щоб дістатися до своєї цілі. Якщо все пройде за планом, апарат досягне Психеї в серпні 2029 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун
Вогняне кільце в небі: найкращі світлини сонячного затемнення
Перший патент у космосі: як астронавт заново винайшов горнятко для кави
Порятунок ціною науки: NASA відключила інструмент Voyager 2, щоб продовжити йому життя
Застряглі на МКС астронавти зможуть проголосувати на виборах президента США