Maxar Technologies показала руйнування селища Опитне поруч із Бахмутом

Компанія Maxar Technologies показала знімки міста Бахмут до того, як за нього розгорнулася битва, та п’ять місяців потому. Щоправда, згодом виявилося, що це — не саме місто, а селище Опитне поблизу від нього.

Cелище Опитне поруч з містом Бахмут
Cелище Опитне

Бахмут на знімках Maxar Technologies

Компанія Maxar Technologies уже майже рік висвітлює війну, розв’язану росією проти України. За цей час на знімках траплялися жертви окупантів, їхня техніка, зо згоріла, і руйнування, спричинені війною.

5 січня 2023 року вони розмістили на своїй сторінці у Twitter два зображення міста Бахмут у Донецькій області, де вже кілька місяців точаться жорстокі бої. На першому з них, яке датується 1 серпня 2022-го, добре видно численні приватні та багатоповерхові будинки, яких ще не зачепили бойові дії.

Опитне у серпні
Опитне у серпні. Джерело: Maxar Technologies

Другий знімок зроблений супутником Maxar Technologies 4 січня. На ньому чітко видно, що всі будівлі зазнали значних руйнувань внаслідок артилерійських обстрілів. А земля навколо них вкрита воронками від вибухів.

Щоправда, користувачі майже одразу зробили у коментарях уточнення, що це не саме місто Бахмут, а селище Опитне, яке розташоване на південь від нього. Свої слова вони підтвердили знімками з Google Maps.

Опитне у січні.
Опитне у січні. Джерело: Maxar Technologies

Чому до Бахмута прикута така увага

Місто Бахмут розташоване на півночі Донецької області. До широкомасштабного вторгнення у ньому проживало майже 70 тис. мешканців. Проте у міру того, як Бахмут став ареною боїв у серпні, почалися масові виїзди.

Ось уже кілька місяців російська армія майже цілодобово намагається зайняти це невеличке місто, так само як і сусідні Соледар, Сіверськ та Торецьк. Практично вся територія між цими містами є суцільною зоною боїв.

Росіяни переважно застосовують тактику штурмових груп, буквально закидаючи українські позиції тілами своїх солдатів. У проміжках між цим вони завдають артилерійських ударів, інколи використовуючи фосфорні боєприпаси, полум’я від яких неможливо загасити. Відомо, що за цей час військовим і найманцям країни-агресорки мінімум тричі ставилися конкретні строки взяти місто.

Попри все це, переважна частина Бахмута, включно з його центральним районом, досі контролюється ЗСУ. Щоправда, внаслідок інтенсивних боїв цілих будівель там майже не лишилося, тож і військові, й цивільні переважно розташовуються у підвалах.

Щодо селища Опитне, то великої помилки у тому, що його називали частиною міста, немає, адже воно розташоване впритул до південної околиці Бахмута. Він також сильно постраждав від обстрілів, а зараз ділянка, зображена на світлинах Maxar, зайнята російськими військами.

За матеріалами Тwitter.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада