Марсіанський планер вперше здійснив політ

Марсіанський планер здійснив політ над поверхнею Землі, бувши прив’язаним до повітряної кулі. Це ранній концепт, який зрештою має перетворитися на апарат для дослідження геології Червоної планети.

Планер на Марсі
Так уявляють фінальну версію марсіанського планера. Джерело: University of Arizona

Марсіанський планер полетів на повітряній кулі

30 червня Університет Аризони випустив реліз щодо перших випробувань свого планера, призначеного для польоту в атмосфері Марса. Йдеться про ранній проєкт безпілотного пристрою, призначеного для тривалого дослідження геології Червоної планети з повітря.

Перший політ планер здійснив, бувши прив’язаним до повітряної кулі. Робилося це для того, аби перевірити надійність його конструкції та аеродинамічні характеристики. Тепер до кінця літа апарат має здійснити кілька польотів на висоті 4600 м.

На цій висоті умови земної атмосфери більш-менш нагадують марсіанські. Вчені розраховують використовувати техніку, відому як динамічне паріння. Завдяки їй, наприклад, у повітрі тримаються такі великі птахи як альбатроси.

Планується, що апарат важитиме всього 5 кг. Прилади на його борту будуть живитися від сонячних панелей, розташованих на крилах. Ніякого потужного двигуна на борту не буде, але вчені все одно сподіваються, що політ триватиме кілька діб.

Поки що марсіанський планер літає тільки завдяки повітряній кулі
Модель планера здійснює політ. Джерело: University of Arizona

Повітряні дрони для Червоної планети

Політ дрона в атмосфері Марса давно вже не фантастика. Доказом цьому є Ingenuity, що працює на Марсі з минулого року. Однак його можливості сильно обмежені. Він може здійматися у повітря не більш як на 12 метрів і лише на 3 хвилини.

Марсіанський планер має літати на висоті у кілька десятків метрів кілька діб, використовуючи при цьому потоки повітря. Він буде оснащений датчиками температури, газового складу, а також камерами для спостереження за поверхнею.

Очікується, що завдяки останнім буде отримано зображення поверхні Марса з роздільною здатністю 100 см на піксель. Вартість усього проєкту оцінюється у 100 млн доларів.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine