LRO сфотографував потенційне місце посадки місії Artemis III

Група супроводу місії LRO опублікувала новий знімок. Він демонструє ділянку в районі південного полюса Місяця, яка розглядається як потенційне місце посадки для місії Artemis III.

Південний полюс Місяця

Південний полюс Місяця є унікальним місцем. З одного боку, дно його найглибших кратерів ніколи не освітлюється Сонцем, що уможливлює існування там покладів льоду. Майбутні підкорювачі Місяця могли б використовувати їх для отримання кисню, води та компонентів палива.

Південний полюс Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

З іншого боку, центральні вершини полярних кратерів і найвищі ділянки їхніх валів освітлюються Сонцем протягом майже всього року, що робить їх чудовим місцем для розміщення сонячної електростанції. Саме комбінація цих двох чинників і пояснює підвищений інтерес NASA та інших космічних агентств до південного полюса Місяця.

Майбутнє місце посадки місячних експедицій

Зроблена LRO світлина демонструє одну з ділянок, які розглядає керівництво NASA як потенційне місце посадки для місії Artemis III. У лівій частині знімку можна побачити вічно затінений 20-кілометровий кратер Шеклтон. Зібрані космічними апаратами дані свідчать, що його дні перебувають великі поклади льоду. Південний полюс Місяця знаходиться поблизу невеликого яскравого кратера, розташованого на валу Шеклтона.

Кратер Шеклтон і хребет Де Герлах. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

У верхній частині фото можна побачити яскраво освітлений хребет Де Герлах, який сполучає однойменну ударну формацію з кратером Шеклтон. Його довжина становить 14 км. Саме цей хребет і вважається одним із найперспективніших для посадки майбутньої місячної експедиції.

Південний полюс Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Другий знімок LRO демонструє цей регіон «зверху». Білі стрілки вказують на великі (діаметром приблизно 8 м) блоки, які становлять значний науковий інтерес. Це вибиті під час формування кратера Шеклтон фрагменти місячної кори, в яких записаний геологічний літопис цього регіону. Жовте коло позначає відносно плоску ділянку завширшки 750 м, що забезпечує прямий огляд на дно кратера. Перебуваючи на цій точці, астронавти можуть використовувати сонячне світло, що відбивається від валу кратера, щоб провести спостереження та оцінку стану покладів льоду.

Нагадаємо, що минулого року NASA обрала цей регіон як місце посадки автоматичної місії IM-2, яка займеться пошуками льоду в реголіті.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії