LRO сфотографував потенційне місце посадки місії Artemis III

Група супроводу місії LRO опублікувала новий знімок. Він демонструє ділянку в районі південного полюса Місяця, яка розглядається як потенційне місце посадки для місії Artemis III.

Південний полюс Місяця

Південний полюс Місяця є унікальним місцем. З одного боку, дно його найглибших кратерів ніколи не освітлюється Сонцем, що уможливлює існування там покладів льоду. Майбутні підкорювачі Місяця могли б використовувати їх для отримання кисню, води та компонентів палива.

Південний полюс Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

З іншого боку, центральні вершини полярних кратерів і найвищі ділянки їхніх валів освітлюються Сонцем протягом майже всього року, що робить їх чудовим місцем для розміщення сонячної електростанції. Саме комбінація цих двох чинників і пояснює підвищений інтерес NASA та інших космічних агентств до південного полюса Місяця.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 (176) 2020

До товару

Майбутнє місце посадки місячних експедицій

Зроблена LRO світлина демонструє одну з ділянок, які розглядає керівництво NASA як потенційне місце посадки для місії Artemis III. У лівій частині знімку можна побачити вічно затінений 20-кілометровий кратер Шеклтон. Зібрані космічними апаратами дані свідчать, що його дні перебувають великі поклади льоду. Південний полюс Місяця знаходиться поблизу невеликого яскравого кратера, розташованого на валу Шеклтона.

Кратер Шеклтон і хребет Де Герлах. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

У верхній частині фото можна побачити яскраво освітлений хребет Де Герлах, який сполучає однойменну ударну формацію з кратером Шеклтон. Його довжина становить 14 км. Саме цей хребет і вважається одним із найперспективніших для посадки майбутньої місячної експедиції.

Південний полюс Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Другий знімок LRO демонструє цей регіон «зверху». Білі стрілки вказують на великі (діаметром приблизно 8 м) блоки, які становлять значний науковий інтерес. Це вибиті під час формування кратера Шеклтон фрагменти місячної кори, в яких записаний геологічний літопис цього регіону. Жовте коло позначає відносно плоску ділянку завширшки 750 м, що забезпечує прямий огляд на дно кратера. Перебуваючи на цій точці, астронавти можуть використовувати сонячне світло, що відбивається від валу кратера, щоб провести спостереження та оцінку стану покладів льоду.

Нагадаємо, що минулого року NASA обрала цей регіон як місце посадки автоматичної місії IM-2, яка займеться пошуками льоду в реголіті.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів