Лінивець став зіркою запуску космічної місії JUICE: відео

Під час прямого ефіру перед пуском ракети Ariane 5 у Південній Америці милий лінивець на ім’я Джерард випадково потрапив у кадр. Попри те, що тварина з’явилася лише на дві секунди, цього часу було досить, щоб спрямувати всю увагу на себе. Глядачі добре запам’ятали те, як ссавець дивиться прямо в камеру біля стартового майданчика.

Це сталося під час запуску Європейським космічним агентством (ESA) апарата Jupiter Icy Moons Explorer, або скорочено JUICE, у п’ятницю, 14 квітня, у Французькій Гвіані. Відтоді агентство назвало лінивця Джерардом.

«Крім фактичного пуску, цей ссавець, безумовно, є зіркою телепередачі ESA JUICE», — написала докторка Надя Дрейк у Twitter.

Космічне агентство підтвердило, що лінивцю нічого не загрожувало, оскільки він був досить далеко від місця пуску. Він покинув стартовий майданчик задовго до старту ракети, хоч і рухався надзвичайно повільно.

Місія JUICE

Минулого тижня космічний корабель JUICE зробив перші селфі на орбіті. Завдання JUICE — уважно дослідити три крижані супутники Юпітера: Ганімед, Каллісто та Європу. Зонд має набір дистанційного зондування та геофізичних інструментів для визначення супутників, які, на думку вчених, містять рідкі океани під поверхнею.

JUICE
Місія JUICE в уявленні художника. Джерело: ESA/ATG medialab

Найближчими днями він продовжить розгортати робочі антени та штанги приладів, щоб здійснити серію гравітаційних прольотів навколо Землі, Місяця та Венери, перш ніж дістатись Юпітера.

Раніше ми повідомляли про те, як малюнок української дівчинки нанесли на ракету Ariane 5.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine