Малюнок української дівчинки нанесли на ракету Ariane 5

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало серію зображень головного обтічника ракети Ariane 5, яка відправить до Юпітера місію JUICE. На ньому можна побачити малюнок, створений 9-річною Яриною Закалюжною з Житомира.

Малюнок Ярини Закалюжної на головному обтічнику ракети Ariane 5. Джерело: ESA-CNES-ARIANESPACE / Optique vidéo du CSG – S MARTIN

Малюнок Ярини переміг на організованому 2021 року конкурсі Juice up your rocket! У ньому взяли участь 2600 робіт, надісланих дітьми з 63 країн світу. У підсумку журі віддало перевагу малюнку юної житомирянки.

Малюнок, що прикрасив ракету Ariane 5, демонструє Землю, яка передає Юпітеру апарат JUICE. Крім того, на ньому намальовані три супутники планети, що демонструють різні емоції від цієї зустрічі: один злякався, інший здивувався, а третій і зовсім заснув.

Дата запуску JUICE

Балістичне вікно для запуску JUICE буде відкрито в період з 14 по 30 квітня 2023 року. Він стане останнім космічним апаратом, запущеним за допомогою ракети Ariane 5.

Станція JUICE в уявленні художника. Джерело: Spacecraft: ESA/ATG medialab; Jupiter: NASA/ESA/J. Nichols (University of Leicester); Ganymede: NASA/JPL; Io: NASA/JPL/University of Arizona; Callisto and Europa: NASA/JPL/DLR

Основною метою місії JUICE є три найбільші крижані місяці Юпітера — Європа, Ганімед і Каллісто. На думку вчених, під їхньою поверхнею ховаються океани рідкої води. JUICE має вивчити ці світи, й оцінити їхню потенційну придатність для життя.

JUICE знадобиться вісім років, щоб дістатися до своєї мети. Апарат вийде на постійну орбіту навколо Юпітера влітку 2031 року.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine