Стратосферна обсерваторія SOFIA зазнала пошкоджень

Boeing 747, на борту якого розташована інфрачервона обсерваторія SOFIA, зазнав пошкоджень від вітру під час польоту. Як це вплине на подальші місії, поки що незрозуміло.

Обсерваторію SOFIA пошкодив вітер
Стратосферна обсерваторія SOFIA. Джерело: NASA

Стратосферна обсерваторія зазнала пошкоджень

18 липня Boeing 747 із розміщеним на ньому інфрачервоним телескопом SOFIA зазнав пошкоджень під час польоту над Новою Зеландією. Повідомляється, що причиною цього став вітер. Ця обсерваторія створена для того, аби вловлювати промені, які затримуються земною атмосферою. З цією метою вона здатна підійматися на висоту понад 12 км.

Завдяки унікальним умовам спостережень SOFIA зробила безліч відкриттів. Так, вона змогла знайти молекули води у кратері Клавій на Місяці та довела, що деякі галактики не такі бідні на метали, як вважалося раніше. Також за її допомогою неодноразово вивчалися зони зореутворення.

Однак і літак, і сам телескоп працюють уже багато років. Витрати на експлуатацію дедалі збільшуються. Тож NASA вирішила відмовитися від використання обсерваторії до кінця вересня цього року. Але до того SOFIA мала виконати серію спостережень у південній півкулі.

Чи вплинуть нові пошкодження на експлуатацію SOFIA?

Нинішні пошкодження незначні. Повідомляється, що під час чергового польоту сильний порив вітру зірвав східці, які були закріплені у передній частині літака, та завдав невеликої шкоди корпусу. Тепер доведеться зачекати, поки металевим деталям знайдуть заміну і встановлять їх на літаку.

Відповідно, усі дослідження, які мала проводити SOFIA, будуть відкладені. Як це вплине на їхній загальний графік, лишається невідомим. Загалом літак мав здійснити близько 30 польотів, виконати картографування магнітного поля Чумацького Шляху та дослідити, як зорі взаємодіють з їхнім оточенням.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine