Стратосферний телескоп показав появу нового «зоряного пологового будинку»

Завдяки стратосферній обсерваторії SOFIA, астрономи змогли уточнити характеристики туманності RCW 120. Вона являє собою область активного зореутворення, розташовану на відстані 4300 світлових років від Землі. Саме зараз у її центрі народжується нова зоря, що у майбутньому може увійти до числа найбільших світил Чумацького Шляху.

Туманність RCW 120. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SOFIA

Новонароджене світило в центрі RCW 120 вже має масу, що вдесятеро перевищує сонячну. Воно все ще перебуває у стадії росту, активно поглинаючи навколишню речовину. При цьому його потужний «вітер» впливає на газопилові хмари, що призводить до стискання матеріалу. Це, у свою чергу, стимулює формування нових світил та сприяє розширенню вогнища зореутворення.

SOFIA вдалося виявити ознаки формування нових світил на кордонах RCW 120, а також виміряти швидкість її розширення, що дозволило визначити вік регіону. Він становить 150 тисяч років, що набагато менше за попередні оцінки.

Також астрономи опублікували нове композитне зображення RCW 120. Кільце хмар, що оточує туманність, зафіксував інфрачервоний телескоп Spitzer, у той час як SOFIA отримала зображення її «серця». Блакитний колір позначає рух матеріалу до Землі, червоний — від Землі.

За матеріалами https://www.sofia.usra.edu