Китайський супутник викрили у шпигунстві

Китайський супутник TJS-3 займається стеженням за апаратами на геостаціонарній орбіті. Про це свідчать результати спостережень супутникових споттерів.

Джерело: iStockphoto

Як свідчать орбітальні дані, за останні місяці TJS-3 здійснив кілька близьких візитів до комунікаційних апаратів, що належать Космічним силам США. Зокрема, 31 жовтня 2022 року TJS-3 наблизився на відстань 6,2 км до супутника USA 233. Аналогічного «рандеву» заслужив і супутник USA 298.

Подібні візити можливі через специфіку геостаціонарної орбіти. Апарати, що розташовані на ній, рухаються зі швидкістю, що збігається зі швидкістю обертання нашої планети навколо своєї осі. В результаті вони постійно перебувають над однією і тією самою точкою земної поверхні. Водночас з потреби перейти на іншу позицію геостаціонарному апарату достатньо змінити висоту орбіти лише на кілька десятків кілометрів. У цьому випадку він починає відносно повільно дрейфувати орбітою. У випадку супутників-шпигунів це дає можливість провести розвідку інших апаратів. Наприклад, сфотографувати їх чи спробувати перехопити сигнали.

Нагадаємо, що це вже далеко не перші орбітальні «кішки-мишки» за участю американських та китайських супутників. Такий інцидент стався у червні 2022 року. У ньому взяли участь американський супутник-інспектор USA 270 та китайські апарати «Шиянь-12-01» та «Шиянь-12-02».

За матеріалами https://www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада