Китайський безпілотний космоплан повернувся на Землю

Секретний китайський космоплан, що стартував із космодрому Цзюцюань 4 серпня 2022 року, нарешті повернувся на Землю. Згідно з коротким повідомленням агенції «Сіньхуа», 8 травня поточного року він здійснив посадку на злітно-посадкову смугу, спеціально обладнану на тому ж космодромі. Це була вже друга подорож цього космічного апарату за межі атмосфери. Перша відбулась у вересні 2020-го та тривала всього два дні.

Можливий вигляд китайського космоплана в польоті. Джерело: aircosmosinternational.com

Цього разу місія китайського «човника» тривала 276 діб. Як і попередня, вона була надсекретною — жодних її деталей китайські офіційні особи не розкривали. Ми досі не знаємо, як виглядає цей космічний апарат, а замість його назви найчастіше використовується позначення CSSHQ. За деякими ознаками експерти вважають, що він має бути схожим на багаторазовий безпілотний корабель американських ВПС X-37B, збудований компанією Boeing. Утім, про нього та його місії теж відомо небагато.

Дані наземних спостережень свідчать про те, що під час другого польоту CSSHQ проводив корекції своєї орбіти, а в кінці жовтня від нього відділився ще один невеликий космічний апарат.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine