Китайська метанова ракета вперше вивела вантаж на орбіту

Приватна китайська компанія Landspace зуміла вперше в історії вивести вантаж на орбіту за допомогою метанової ракети «Чжуцюе-2». Вона також анонсувала плани зі створення сталевого носія з багаторазовим першим ступенем.

Пуск ракети «Чжуцюе-2». Джерело: Landspace

«Чжуцюе-2» являє собою ракету-носій середнього класу. Її довжина становить 49,5 метрів, діаметр — 3,35 метра. Вона може вивести до шести тонн вантажу на 200-кілометрову низьку навколоземну орбіту та до чотирьох тонн на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Вона використовує метан як пальне і рідкий кисень як окислювач.

Перший пуск «Чжуцюе-2» відбувся в грудні 2022 року і завершився аварією. Вдруге ракета вирушила в космос у липні 2023 року. Цього разу все пройшло успішно. Другому ступеню «Чжуцюе-2» вдалося розвинути першу космічну швидкість і вийти на орбіту. Оскільки пуск мав демонстраційний характер, на його борту не було жодного корисного навантаження.

Цей успіх дозволив Landspace здійснити запуск із реальним вантажем. Він відбувся 8 грудня. «Чжуцюе-2» успішно вивела на орбіту три супутники. Отже, вона стала першою в історії метановою ракетою, якій підкорилося це досягнення.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Багаторазова китайська ракета

Landspace також повідомила про плани зі створення потужнішої ракети «Чжуцюе-3». Вона складатиметься з двох ступенів, перший з яких є багаторазовим, і матиме корпус з нержавіючої сталі.

Згідно з презентацією компанії, довжина «Чжуцюе-3» становитиме 76,6 метра, діаметр — 4,5 метра, маса — 660 тонн у заправленому стані. Ракета зможе вивести на низьку орбіту до 21 тонни вантажу в одноразовій конфігурації, до 18,3 тонни за умови посадки першого ступеня уздовж його траєкторії польоту та до 12,5 тонни за умови повернення ступеня на космодром. Наразі перший пуск «Чжуцюе-3» заплановано на 2025 рік.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів