Китайці розводитимуть рибок у космосі перед тривалою подорожжю на Марс

Дайте людині рибу, і вона буде їсти цілий день. Навчіть людину розводити рибу в умовах мікрогравітації, і вона зможе харчуватися морепродуктами під час довгої подорожі на Марс.

Рибка даніо-реріо
Рибка даніо-реріо. Фото: Sciencealert

Китай наразі готується доставити на космічну станцію «Тяньгун» рибок даніо-реріо, щоб побачити, як вони та інші мікроорганізми взаємодіють у невеликій замкнутій екосистемі на орбіті Землі. Про наміри китайців повідомляє видання ECNS.

Метою також є дослідження потенційної втрати щільності кісткової тканини в астронавтів, які проводять тривалий час в умовах мікрогравітації, — відомого побічного ефекту, який може становити серйозну загрозу для здоров’я під час майбутніх місій у далекий космос.

Це не перший випадок, коли рибу відправляють у космос. Першими рибами, які побували на орбіті, була група фундулюсів (невеликі атлантичні риби, яких відправили на Skylab — першу наукову лабораторію на орбіті Землі) у 1973 році. Мета полягала в тому, щоб побачити, як риби реагуватимуть на нове невагоме середовище.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Під час експериментів вчені виявили, що ці риби використовували світло для орієнтації вже через кілька днів. Їм навіть вдалося вилупити десятки плідних ікринок, у результаті чого з’явилися молоді фундулюси, які майже одразу адаптувалися до невагомості.

Десятиліття по тому Японське космічне агентство (JAXA) вивчало вплив мікрогравітації на невелику зграю риб медака на борту Міжнародної космічної станції. Ці результати чомусь виявилися напрочуд тривожними. Як детально описано у дослідженні 2016 року, опублікованому в журналі Nature, було виявлено, що риби стали почуватися набагато гірше, ніж люди, й почали втрачати кісткову тканину майже одразу після прибуття на МКС. У людей-астронавтів ці ефекти зазвичай проявляються приблизно через 20 днів.

Даніо-реріо, що прямують на космічну станцію «Тяньгун», ймовірно, проллють ще більше світла на небезпеку тривалого перебування в невагомості космосу.

Раніше ми повідомляли про те, як космос повільно вбиває імунітет астронавтів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди