Китай запустив твердопаливну ракету з морської платформи

Китайська компанія China Rocket вранці 9 грудня запустила з морської платформи у Жовтому морі твердопаливну ракету «Цзелун-3». Вона вивела на орбіту 8 супутників, розроблених різними компаніями Піднебесної.

Старт «Цзелун-3
Старт «Цзелун-3. Джерело: CASC

Успішний запуск супутників

Китай успішно запустив чотириступеневу твердопаливну ракету «Цзелун-3» із мобільної платформи «Тай Рю» у Жовтому морі. Сталося це 9 грудня о 8.35 за київським часом. Ракету розробила китайська компанія China Rocket.

Загалом на орбіту вивели 14 супутників. Вісім із — апарати Jilin-1 Gaofen 03D 44-50, розроблені компанією Changguang Satellite Technology, яка займається дистанційним зондуванням. Ще один — апарат Jilin-1 Pingtai 01A01, — розроблений цією ж компанією, є експериментальною платформою для розміщення датчиків спостереження.

Крім цього, «Цзелун-3» вивела в космос низку інших апаратів: Fengtai Shaonian-2 (CAS-5A), Head-2H, два супутники Golden Bauhinia-1, Tianqi-07, та Torch-1. Останній є першим науковим супутником приватної компанії Rocket Pi.

Ракета «Цзелун-3» та її розробники

Цей запуск «Цзелун-3» є лише другим для China Rocket. Перший відбувся ще 2019 року. Тоді це була ракета «Цзелун-1». А от запуск твердопаливної «Цзелун-2», яка за своїми можливостями дуже схожа на розроблену державними підприємствами «Чанчжен-11», чомусь так і не відбувся.

«Цзелун-3» здатна виводити 1500 кг вантажу на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км. За своїми розмірами та формою носового обтічника дуже схожа на розроблену Китайською академією наук ZK-1A.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У такій схожості конструкцій немає нічого дивного, адже China Rocket насправді є дочірньою компанією Китайської академії космічних наук та технологій (CASС), яка є головним розробником усіх ракет для державної космічної програми Піднебесної.

Сьогодні ж China Rocket заявила про початок роботи над новою твердопаливною ракетою «Цзелун-4». Її двигун матиме тягу у 500 тонн. Саме такий рушій випробувала вже згадана CASC у 2021 році.

Плавучий космодром та твердопаливні ракети Китаю

Раніше Китай уже запускав з моря твердопаливну ракету «Чанчжен-11», але тоді старт був «холодним»: її спочатку вистрілили з контейнера, а вже потім увімкнули двигун. «Цзелун-3» стала першою китайською ракетою, що здійснила «гарячий» старт з морської платформи, й це примушує замислитися про дві речі.

Перша — це явна зацікавленість Китаю у твердопаливних ракетах. Західні країни не приділяли їм особливої уваги, адже, попри простоту і дешевизну, керувати ними вкрай важко. Схоже, що Піднебесна таки змогла дати їм раду.

Друга річ полягає в освоєнні Китаєм плавучих платформ для старту. Як і твердопаливні ракети, це рішення підходить переважно для невеликих місій. Але воно дозволяє Китаю розвантажити свої основні космодроми й таким чином наростити кількість запусків.

До речі, нинішній старт «Цзелун-3» став для Китаю вже 58-м космічним запуском цього року. Тим самим Піднебесна побила свій минулорічний рекорд з їхньої кількості.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine


Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів