Китай запустить місячний зонд у першій половині 2024 року

Китайська космічна агенція заявила, що готова відправити на Місяць зонд «Чан’е-6» вже на початку 2024 року. Інформаційні агенції поширили фото, як його транспортують на космодром. Оголошення відбулося менш ніж за добу після того, як стало відомо, що американська приватна місія Peregrine зазнала невдачі.

Китай збирається запустити новий зонд на Місяць
Китай збирається запустити новий зонд на Місяць. Джерело: Jiang Hongjing/Xinhua via AP

«Чан’е-6» готується стартувати до Місяця

У середу, 10 січня, китайська космічна агенція повідомила, що її місячний зонд «Чан’е-6» буде запущений у першій половині 2024 року. Державна телекомпанія країни CCTV опублікувала знімки апарата, коли його на початку цього тижня вивантажували з транспортного літака і розміщували у вантажівці.

Як повідомляється, «Чан’е-6» перебуває на шляху до космодрому Венчань, який розташований на острові Хайнань. Згідно із заявами космічної агенції Китаю, найближчим часом на зонд ще чекають фінальні випробування, після яких він полетить у космос.

Головною метою місії «Чан’е-6» є м’яка посадка на зворотному боці Місяця. Очікується, що апарат зможе взяти зразки ґрунту і повернути їх на Землю для вивчення. Раніше повідомлялося, що він мав вивчати район південного полюса.

Чи вирветься Китай вперед?

Примітно, що переможні заяви Китаю прозвучали майже одразу після дня, який уже назвали чорним для американської місячної програми. Спочатку запущений у понеділок зонд Peregrine витратив забагато палива, намагаючись зорієнтуватися в бік Сонця, через що його посадка на Місяць стала неможливою. А буквально за кілька годин після цього NASA повідомила, що друга місія програми Artemis, під час якої астронавти мали облетіти навколо Місяця, відкладається до 2025 року.

США та Китай розпочали змагання за те, хто перший висадиться на південному полюсі нашого супутника, й усі ці невдачі здатні похитнути впевненість Сполучених Штатів у власному лідерстві.

Щоправда, у США попереду ще одна спроба виправити ситуацію. За місяць у бік супутника нашої планети має вирушити ще один приватний безпілотний зонд — Nova-C. Якщо йому вдасться здійснити посадку, Китаю знову доведеться наздоганяти.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються