Китай у космосі випробував тактику ближнього повітряного бою

США звинувачують Китай у проведенні небезпечних маневрів супутників у космосі, порівнюючи їх із тактикою ближнього повітряного бою. Про це заявив заступник керівника Космічних сил генерал Майкл Гетлейн під час конференції з питань оборони. Він наголосив, що військові спостерігали синхронне маневрування п’яти об’єктів на низькій орбіті, які контролювалися із Землі. 

Space Wars
Ілюстрація космічних війн між США та Китаєм. Зображення згенероване ШІ DALL-E

За словами Гетлейна, ці дії є частиною стратегії Китаю з відпрацювання тактики космічних операцій «супутник проти супутника». Йдеться про три експериментальні апарати «Шиян-24С» та два об’єкти «Шиян-6 05A/B», які минулого року здійснювали серію зближень. Вважається, що ці розвідувальні супутники-шпигуни використовуються для перехоплення військового зв’язку. 

Китай також звинувачують у «зигзагоподібному» русі своїх супутників, що створює загрозу зіткнення з іншими космічними апаратами. Крім того, генерал згадав російську «матрьошку» – супутник, який у 2019 році випускав менші апарати для стеження за американськими об’єктами.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Гетлейн наголосив, що росія та Китай свідомо порушують міжнародні норми космічної безпеки. «На жаль, наші нинішні супротивники готові йти проти міжнародних угод, і вони можуть робити це в дуже небезпечний і непрофесійний спосіб», — сказав генерал в інтерв’ю Defense One.

На думку голови Космічних сил, це призводить до зростання розриву в можливостях між США та їхніми опонентами, що загрожує втратою контролю над космічним простором. 

«Наш успіх залежить від інвестицій у космічні технології», — заявив генерал, підкреслюючи необхідність посилення військового бюджету. Експерти попереджають: такі дії можуть стати каталізатором нової гонки озброєнь, де орбіта Землі перетвориться на арену протистояння. 

Раніше ми повідомляли про те, навіщо росії ядерна зброя в космосі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів