Китай представив проєкт космоплана для доставлення вантажів на орбіту

Китай представив дизайн вантажного космоплана «Хаолун». Він призначений для доставлення вантажів на орбітальну станцію «Тяньгун».

Прототип космоплана «Хаолун». Джерело: @CNSpaceflight

Наразі для постачання станції «Тяньгун» Китай використовує корабель «Тяньчжоу». Він може доставити на орбіту близько 7 тонн вантажу. Однак «Тяньчжоу» не здатний повертати вантажі назад на Землю — у нього немає капсули, яка здатна витримати вхід у земну атмосферу.

Китайське національне космічне управління активно працює над вирішенням цієї проблеми. Ним має стати вантажний космоплан — корабель, який стартуватиме в космос на ракеті й потім повертатиметься на Землю та сідатиме горизонтально на ЗПС як літак. Нещодавно Китайська корпорація авіаційної промисловості презентувала проєкт такого апарата, розробленого Чендуським науково-дослідним і проєктним інститутом авіації. Він отримав назву «Хаолун».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Довжина космоплана «Хаолун» становить 10 метрів, ширина — 8 метрів, маса — 7 тонн. Розробники поки що не називають точну масу вантажу, яку він зможе доставити на орбіту і повернути на Землю. Але вони очікують, що крилатий космічний корабель відіграє важливу роль в історії станції «Тяньгун». У майбутньому Китай планує розширити орбітальний комплекс, що потребуватиме постачання йому великої кількості вантажів.

Наразі «Хаолун» перебуває на етапі інженерної перевірки. За ним буде безпосередньо процес побудови самого апарата. Коли може відбудеться його перший політ у космос, поки що невідомо.

Нагадаємо, що компанія Sierra Nevada також займається створенням вантажного космоплана під назвою Dream Chaser. Його перша місія до МКС запланована на 2025 рік.

За матеріалами Space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів