Китай побудує сонячну електростанцію в космосі, а OneWeb відновить запуски наприкінці року зірвані через війну в Україні: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: NASA хоче повернути місячний пил та тарганів, виставлені на аукціон. Mars Reconnaissance Orbiter випускає нову різнокольорову карту Марса, а ми розповідаємо про найцікавіші факти про Плутон.

NASA не повторюватиме репетицію запуску SLS

Керівництво NASA вирішило не проводити повторної репетиції запуску ракети SLS. Це означає, що після огляду та усунення технічних несправностей інженери почнуть готувати надважкий носій до польоту на Місяць. Четверта за рахунком генеральна репетиція пуску SLS була проведена 20 червня (три попередні випробування відбулись у квітні, але не були доведені до кінця через різні проблеми). Цього разу інженерам вдалося повністю заправити ракету. На жаль, під час тесту не обійшлося без чергової «ложки дьогтю» у вигляді нового витоку водню.

Mars Reconnaissance Orbiter випускає одну зі своїх останніх карт райдужного кольору

Вчені збираються по-новому подивитися на Марс завдяки різнобарвній карті розміром 5,6 гігапікселів. Карта, що покриває 86% поверхні Червоної планети, відображає розподіл десятків ключових мінералів. Вивчаючи його, фахівці можуть краще зрозуміти водне минуле Марса та розставити пріоритети у тому, які його регіони необхідно дослідити глибше.

Новини ринку

One Web
Обладнання OneWeb на авіабазі Туле. Джерело: Hughes Network Systems

Hughes і OneWeb забезпечили військових супутниковим інтернетом

Компанії Hughes і OneWeb оголосили про успішне розміщення обладнання для роботи зі своєю супутниковою мережею на базі Туле. Тепер американські військові можуть користуватися високошвидкісним інтернетом навіть на півночі Гренландії.

22 червня компанії Hughes Network Systems і OneWeb оголосили про успішне розміщення прототипу обладнання для доступу до супутникового інтернету на базі ВПС США Туле. Тепер американські військові отримають доступ до всесвітньої мережі зі швидкістю, достатньою для того, щоб дивитися відео онлайн чи здійснювати відеодзвінки. Авіабаза Туле розташована на півночі Гренландії, менш ніж за 1000 км від Північного полюсу. В 1950-х її збудували для попередження про ракетний напад із боку Радянського Союзу. Зараз на базі перебуває приблизно 600 осіб персоналу.

OneWeb відновить запуски у четвертому кварталі

Компанія OneWeb, що займається супутниковим мегасузір’ям для широкосмугового зв’язку, плани запусків якої були зірвані вторгненням росії в Україну, розраховує відновити їх наприкінці поточного року, повідомив 23 червня один із її керівників.

Виступаючи на IV саміті з космічної стійкості Фонду «Безпечний світ» і Космічного агентства Великобританії, віце-президент із розвитку космічної інфраструктури та партнерських відносин OneWeb Мауріціо Ванотті сказав, що нові угоди про пускові послуги зі SpaceX і NewSpace India Ltd. (NSIL) дозволять компанії запустити супутники своєї системи першого покоління, що залишилися, до другого кварталу 2023 року.

Китай має намір побудувати космічну сонячну електростанцію

Китай досяг значного прогресу у своїх зусиллях з будівництва сонячної електростанції в космосі, щоб перетворювати сонячне світло в космічному просторі на електроенергію для постачання супутників на орбітах або передачі енергії на Землю.

Цього місяця дослідницька група з університету Сідянь завершила першу в історії повномасштабну загальносистемну наземну перевірку космічної сонячної електростанції, продемонструвавши кілька ключових ноу-хау для футуристичного проекту, відомого як «Чжужи» або «В гонитві за Сонцем».

SatixFy призначає генерального директора, який очолить перетворення громадської компанії

SatixFy призначила Девіда Ріпштейна генеральним директором. Він очолить заплановане перетворення виробника супутникового обладнання на публічну компанію.

Ріпштейн у даний час є генеральним директором британського постачальника телематичних послуг GreenRoad Technologies, що спеціалізується на автомобільній промисловості, а 27 червня розпочне свою нову роботу в ізраїльській компанії SatixFy. Він візьме на себе обов’язки голови та головного фінансового директора SatixFy Йоава Лейбовича, який виконував їх на тимчасовій основі після того, як співзасновник і колишній генеральний директор Йоель Гат помер від раку 8 квітня.

Паралельні шляхи для космічної стійкості

Коли віцепрезидентка США Камала Гарріс у своєму виступі на базі космічних сил Ванденберг 18 квітня оголосила, що Сполучені Штати заборонять випробування руйнівної протисупутникової зброї прямого зльоту (ASAT), це не було повною несподіванкою.

Як і багато інших західних урядів, адміністрація президента Байдена піддала різкій критиці проведені в листопаді минулого року російські протисупутникові випробування, внаслідок яких було знищено супутник «Космос-1408» і утворилося понад 1500 уламків, достатньо великих, щоб їх можна було відстежувати, і, ймовірно , набагато більше дрібніших фрагментів. Заступниця міністра оборони Кетлін Хікс через кілька тижнів заявила на засіданні Національної космічної ради, що Пентагон «хотів би, щоб усі країни погодилися утримуватися від випробувань протисупутникової зброї, що створюють сміття».

Цікаве

Джерело: ESA

Місячна наука розвивається на горі Етна

Це зображення отримане на вулкані Етна на Сицилії, який став полігоном роботизованих досліджень. Проєкт, що отримав назву «Космічно-аналогова демонстрація ARCHES», є міжвідомчим заходом за участю кількох роботів, утіленим у життя Німецьким аерокосмічним центром DLR за значної участі ESA, що приєднається до проекту для проведення останньої та заключної частини Analog-1. Її завершення їстане кульмінацією одного з довгострокових досліджень космічної агенції, розпочатого ще у 2008 році.

NASA припиняє продаж місячного пилу Apollo 11, який з’їли таргани

Як з’ясовується, спроба продати місячний пил, витягнутий зі шлунків тарганів, дійсно дратує NASA. Настільки, що космічне агентство зажадало від RR Auction of New Hampshire припинити продаж колись перетравленого місячного зразка. Лот під питанням. «Експеримент із місячним ґрунтом Apollo 11 (таргани, слайди та зразки для поструйнівного тестування)» мав бути проданий з молотка у четвер увечері в рамках сегмента прямих торгів на аукціоні RR «Чудові раритети».

12 цікавих фактів про Плутон (стаття)

Понад 70 років Плутон мав звання дев’ятої планети Сонячної системи, поки у 2006-му Міжнародний астрономічний союз не «розжалував» його, перекласифікувавши на карликову планету. Але ця обставина зовсім не робить Плутон менш цікавим. Ми зібрали дванадцять найцікавіших фактів про цей далекий та незвичайний світ.

Читайте також: На Сонці утворилася пляма, втричі більша за Землю, а NASA замінить роскосмос у марсіанській місії ExoMars: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів
Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand