Китай готується вистрілити по астероїду космічним снарядом

Китай планує запустити космічний корабель для знищення астероїда, щоб перевірити можливість захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів. Це тестова місія, яку дослідники планують виконати до 2030 року. Її ціллю буде астероїд діаметром приблизно 30 м, відомий як 2015 XF261.

Зіткнення із астероїдом
Зіткнення з астероїдом. Ілюстрація згенерована штучним інтелектом PhotoLab Pro

У статті, опублікованій в Journal of Deep Space Exploration, китайські дослідники описують, що космічний апарат складатиметься з двох частин: спостерігача і снаряда (ударної частини). Спостерігач дістанеться астероїда першим і аналізуватиме його протягом трьох-шести місяців. Потім снаряд вріжеться в астероїд, а спостерігач зніме момент удару та вивчатиме наслідки цього зіткнення на невеликій відстані від цілі.

NASA також проводить власні випробування системи планетарної оборони. У 2022 році відбулося зіткнення з астероїдом Діморф у межах місії DART зі зміни траєкторії астероїдів. Це було першою у світі демонстрацією технології планетарної оборони. Після удару DART по астероїду вчені NASA дійшли висновку, що зіткнення справді змінило орбіту і форму астероїда, що показало можливість зміни траєкторії астероїда.

DART
Штучна анімація зіткнення DART з астероїдом Діморф. Ілюстрація: ESA

Для подальшого захисту Землі NASA розробляє космічний телескоп NEO Surveyor, запуск якого запланований на червень 2028 року. Цей телескоп призначений для виявлення потенційно небезпечних космічних об’єктів.

Наразі жоден відомий астероїд не загрожує Землі. Але вчені продовжують працювати над стратегіями космічного захисту. Спільна робота різних космічних агенцій, включаючи Китай, підвищує впевненість у безпеці нашої планети, попри міжнародну напруженість між країнами.

Раніше ми повідомляли про те, що Марс постраждає від експерименту NASA із зіткнення DART з астероїдом Діморф.

За матеріалами planetary.org