Китай будує гігантський телескоп для спостереження за Сонцем

Китай будує велетенський Даоеченський сонячний радіотелескоп. Він міститиме 313 окремих антен-тарілок і призначатиметься для спостереження за викидами у короні нашого світила.

Гігантський телескоп, який будує Китай
Даоеченський сонячний радіотелескоп. Джерело: Liu Zhongjun/China News Service

Гігантський телескоп Китаю

Китайська Народна Республіка будує найбільший у світі масив радіотелескопів. Він буде призначений для вивчення Сонця і, зокрема, корональних викидів, які здатні викликати потужні магнітні бурі на Землі. Масив складатиметься з 313 окремих антен діаметром 6 м кожна.

Гігантський телескоп будується на плато в провінції Сичуань. Антени будуть вишикувані у коло діаметром 3,14 км. Світлини з місця будівництва телескопа у червні опублікувала китайська газета South China Morning Post.

Повідомляється, що будівництво буде завершено вже до кінця поточного року. Планується, що радіотелескоп стане частиною грандіозного проєкту наземних спостережних станцій під назвою «Китайський меридіан».

Корональні викиди

Даоеченський сонячний телескоп працюватиме у радіодіапазоні. Разом із його гігантськими розмірами, це дозволить із високою точністю спостерігати за рухом плазми у короні Сонця. Коли під час потужних спалахів велика її кількість опиняється у космічному просторі, це називається корональним викидом.

Корональний викид рухається повільніше за звичайний сонячний спалах і становить небезпеку лише в разі прямого входження у контакт із магнітосферою Землі. Але, якщо це все ж відбувається, магнітна буря стає просто катастрофічною.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine