Кубсати NASA розкриють таємницю полюсів Землі

NASA готується запустити в космос пару супутників PREFIRE. Їхнім завданням стане вивчення приполярних регіонів Землі в інфрачервоному спектрі. Він має розкрити таємницю, як атмосфера в цих місцевостях втрачає тепло.

Кубсати PREFIRE
Кубсати PREFIRE. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Запуск супутників PREFIRE

NASA готується запустити в космос пару супутників the Polar Radiant Energy in the Far-Infrared Experiment (PREFIRE). Перший із них має стартувати вже 22 травня на ракеті новозеландської компанії Rocket Lab Electron. Другий стартує в космос кількома днями пізніше.

Це досить невеликі апарати, які належать до класу кубсатів. Кожен із них приблизно має розмір хлібини. Попри це, вони будуть оснащені камерою, що працює в інфрачервоній частині діапазону. Особливо науковців цікавить можливість вловлювати випромінювання на довжині хвилі 15 мікрон.

Супутники будуть виведені на орбіти з великим нахиленням до екватора. Вони намагатимуться розкрити таємниці земної атмосфери над полюсами нашої планети. Кубсати спробують оцінити, яку кількість енергії Земля втрачає через ці зони.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Що спробують зрозуміти кубсати?

Місія апаратів PREFIRE розглядається як універсальна. Тобто зібрані ними дані будуть використані одразу в кількох дослідженнях у кількох різних галузях. Однак основним все ж є питання про випромінювання енергії атмосферою.

Останніми роками полюси Землі все сильніше нагріваються. Це призводить до змін клімату. І саме оцінка того, скільки ці місцевості випромінюють в космос, допоможе зрозуміти масштаби цього процесу, а спектрографи, що присутні на борту апаратів, дозволять зрозуміти, яку роль в усьому цьому відіграє зміна хімічного складу атмосфери.

Науковці розраховують використати дані, які здобудуть кубсати PREFIRE, щоб удосконалити свої кліматичні моделі. Зокрема, є сподівання дізнатися, як зміниться у майбутньому рівень моря.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів