Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото

Космічний корабель CST-100 Starliner компанії Boeing прибув на Міжнародну космічну станцію 6 червня, що стало першою місією астронавтів на цьому новому транспорті. Але кількаденна місія затягнулася на кілька місяців через несправності, які виникли перед та під час польоту.

Starliner
Світлина, отримана завдяки технології денного супутникового стеження Boeing. Маленька плямка знизу Starliner

Команда, відповідальна за провідну технологію денного супутникового стеження лазерними та електрооптичними системами Boeing, змогла розгледіти момент стикування корабля з МКС із Землі. Система включає телескоп із великою апертурою та короткохвильовий інфрачервоний датчик, а також спеціалізоване кріплення з комп’ютерним управлінням для компенсації обертання Землі.

«Спостереження дозволило продемонструвати цінність денного відстеження супутників. Наша система використовує готове комерційне обладнання, модифіковане за допомогою радіометричних, сенсорних та інерціальних технологій Boeing, забезпечуючи виняткову продуктивність», — зазначив Рон Даук, керівник підрозділу лазерних і електрооптичних систем Boeing.

Космический корабль Starliner
Космічний корабель Starliner пристикований до модуля Harmony, коли Міжнародна космічна станція обертається на висоті 400 км над узбережжям Середземного моря біля Єгипту. Авторство: NASA

Зазвичай наземні спостереження обмежені коротким періодом до сходу і після заходу Сонця через перевантаження датчиків сонячним світлом. Однак денне супутникове відстеження завдяки провідній технології від Boeing дозволяє здійснювати цілодобовий моніторинг, що підвищує обізнаність про небо, покращує можливості раннього попередження, зв’язок і координацію, а також надає точніші розвідувальні дані завдяки моніторингу загроз у реальному часі.

Boeing
Наземний телескоп Boeing відстежує МКС над США з відстані понад 417 км

Лазерні й електрооптичні системи використовують програмне забезпечення для прогнозування орбітальної траєкторії супутників і знімків вдень за допомогою короткохвильових інфрачервоних датчиків, які відкидають синє світло, випромінюване Cонцем. Обробка зображень покращує якість, що дозволяє розгледіти супутники у чіткішій якості.

«Супутникове спостереження є ключовим не лише для моніторингу активності на орбіті, а й для таких технологій, як супутниковий лазерний зв’язок. Наша розробка відкриє нові можливості для наземних систем стеження», — сказав Дейл Паркс, системний архітектор Boeing.

Наразі космічний корабель залишається пристикованим до переднього порту модуля Harmony. Астронавти Баррі Вілмор і Суні Вільямс вирушили на космічну станцію на борту капсули Boeing Starliner для місії, яка спочатку мала тривати 10 днів. Їх перевели на завдання з технічного обслуговування орбітальної лабораторії, поки чекають підтвердження повернення на Землю, яке заплановане на серпень.

Раніше ми повідомляли про те, як почуваються застряглі у космосі астронавти Starliner.

За матеріалами Space