Космічний корабель SpaceX Cargo Dragon став музейним експонатом

Капсула Dragon від компанії SpaceX, яка двічі побувала на орбіті, тепер представлена в оновленому Космічному центрі Генрі Крауна в «Музеї науки і промисловості Гріффіна» в Чикаго.

SpaceX Cargo Dragon
Капсула SpaceX Cargo Dragon в музеї. Фото: msichicago.org

Музей зазначив у дописі в соціальних мережах, що багаторазова капсула Cargo Dragon увійшла в історію в 2012 році як перший комерційний космічний корабель, який вирушив до Міжнародної космічної станції (МКС). Цей конкретний Dragon CRS-12 здійснив дві вантажні місії на МКС у 2017 та 2019 роках.

За інформацією на сайті музею, капсула Dragon перевозила не лише продовольчі запаси, а й наукові експерименти. Зокрема, дослідження Cosmic-Ray Energy and Mass (ISS-CREAM), призначене для вивчення складу космічних променів.

«Цей космічний корабель SpaceX Dragon є центральним експонатом нової виставки, яка підкреслює його історичне значення та роль інноваційних технологій у майбутньому космічних досліджень», — зазначає музей.

Dragon є важливим, оскільки прокладає шлях для повернення запусків астронавтів з американської землі в 2020 році після завершення програми Space Shuttle дев’ять років тому. Багаторазова капсула Crew Dragon з аналогічною конструкцією вже здійснила 13 екіпажних польотів на низьку навколоземну орбіту, більшість з яких до космічної станції.

Вантажний корабель CRS-12 Cargo Dragon, представлений на виставці, був ненадовго виставлений у музеї в грудні 2022 року, але тепер є постійним експонатом. Він розташований поряд із космічним кораблем Mercury-Aurora 7, який у 1962 році доставив астронавта NASA Скотта Карпентера на орбіту в межах проєкту «Меркурій», а також з космічним кораблем Apollo 8, який у 1968 році доставив перших астронавтів на навколомісячну орбіту, за рік до історичної місії Apollo 11 Ніла Армстронга і Базза Олдріна з висадки на Місяць.

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX Cargo Dragon доставив на МКС солодкий вантаж зі свіжих фруктів.

За матеріалами digitaltrends.com