Космічний Хамелеон потрапив на фото

Представлене зображення було отримано оглядовим телескопом VISTA, розміщеним на території Паранальської обсерваторії в Чилі. Воно демонструє ділянку неба в сузір’ї Хамелеона.

Відбивна туманність IC 2631. Джерело: ESO/Meingast et al.

У центрі знімка VISTA можна помітити яскраву хмару, відому під позначенням IC 2631. У південній півкулі її видно на небі більшу частину року.

IC 2631 являє собою відбивну туманність — скупчення пилових хмар, які світять не власним, а відбитим світлом. Основним джерелом підсвічування є зоря HD 97300, яку можна побачити в її правій частині. Це молоде світило, чия маса приблизно вдвічі перевершує сонячну. Воно розташоване на відстані 630 світлових років від Землі. Зоря є джерелом джетів, що складаються з речовини протопланетного диска, який її оточує. Їх також називають об’єктами Хербіга-Аро.

Зазнімкована VISTA туманність є частиною більшого комплексу Хамелеона — великого регіону активного зореутворення, де просто зараз формуються сотні світил. В оптичному діапазоні цей регіон містить численні темні ділянки. Вони відповідають місцям, де пил повністю блокує світло від фонових джерел. Однак це зображення було отримано в інфрачервоних променях, які практично безперешкодно проходять крізь пил. Це дає астрономам можливість зазирнути в саме серце зоряного пологового будинку.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine