У бюджетному запиті Космічних сил США на 2024 рік пропонується виділити 700 млн доларів на забезпечення захисту від хакерських атак. Причиною уваги до цієї сфери є агресія росії проти України та недосконалість наземної інфраструктури.
Кібербезпека у центрі уваги
Очільник Космічних військ США генерал Б. Ченс Зальцман у вівторок, 28 березня, під час слухань у Палаті представників Конгресу США особливо виділив необхідність фінансувати кібербезпеку в галузі, за яку він відповідальний. Особливо це стало актуальним у світлі того, що широкомасштабна агресія росії проти України ознаменувала початок нескінченних хакерських атак.
Загальний бюджетний запит Космічних військ США на 2024 рік становить 30 млрд доларів. З них 700 млн потребує кібербезпека. За словами американських військових, саме стільки потребує захист від хакерських атак усіх мереж, які пов’язані з космічними операціями.
«Немає жодних сумнівів, що космос займатиме центральне місце в ефективній діяльності у майбутньому», — сказав Зальцман. За його словами, електронні та кібератаки росії у перші дні вторгнення стали тривожним дзвіночком.
Однак на що саме будуть витрачені кошти, він докладно не розповів. За словами Зальцмана, Космічні сили інвестуватимуть їх у програмне й апаратне забезпечення на навчання персоналу, який із ним працюватиме.
Проблема з наземною інфраструктурою
Яким саме чином буде покращений кіберзахист, стає зрозумілим, якщо послухати, що говорять про космічні системи самі військові. Вже багато років головною проблемою є вкрай недосконала наземна інфраструктура.
До неї належать станції прийому сигналу та термінали, якими користуються військові на місцях для встановлення супутникового зв’язку. Коли ця система, відома як OCX, розроблялася, то основні кошти вкладалися саме у її космічну складову, тобто супутники.
А наземні системи фінансувалися за залишковим принципом. Як наслідок, їхнє програмне забезпечення було не тільки недосконалим щодо основних функцій, а й не передбачало особливих засобів для захисту від хакерських атак.
Коли ж зміна умов зробила ці потреби нагальними, програмісти додали до системи додаткові захисні функції, на які вона з самого початку не була готова. В результаті значно просіли показники зв’язку, а надійного захисту отримати так і не вдалося.
Вочевидь, 700 млн доларів планується витратити, зокрема, на те, щоб повністю переробити OCX так, щоб вона змогла поєднати надійний захист із забезпеченням нормального зв’язку і, можливо, навіть збільшити його обсяг або додати функціонал використання низькоорбітального інтернету, яким військових забезпечуватимуть приватні компанії.
За матеріалами spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine