Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, поділилися з публікою черговим дивовижним зображенням. Цього разу космічна обсерваторія сфотографувала галактику NGC 1672.
NGC 1672 являє собою спіральну галактику, розташовану за 49 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Золота Риба. Як показує фото Hubble, вона демонструє справжнє світлове шоу. Як і в багатьох спіральних галактик, диск NGC 1672 заповнений мільярдами зір, які надають їй красивого сяйва. Два великі спіральні рукави галактики усипані бульбашками водневого газу. Вони світяться яскравим червоним світлом завдяки потужному випромінюванню новонароджених світил всередині них.
Недалеко від центру NGC 1672 розташовані кілька особливо красивих зір. Нещодавно сформовані та дуже гарячі, вони ув’язнені в кільце розпеченого газу і випускають потужне рентгенівське випромінювання. А в самому центрі розташоване ще яскравіше джерело рентгенівського випромінювання — активне галактичне ядро, створене нагрітим аккреційним диском навколо надмасивної чорної діри.
Але родзинкою цього знімка є найбільш швидкоплинний і тимчасовий із цих вогнів: наднова SN 2017GAX, видима тільки на одному з шести знімків Hubble, з яких складається це зображення. Це була наднова типу I, що виникла внаслідок колапсу ядра зорі-гіганта. До того моменту, коли Hubble зазнімкував її, вона вже встигла потьмяніти. На знімку її видно як маленьку зелену цятку, трохи нижче вигину спірального рукава з правого боку. Насправді це було зроблено спеціально. Астрономи хотіли знайти зорю-компаньйона, яка могла бути у прародича наднової і яку було б неможливо побачити у сяйві її спалаху.
Нещодавно NGC 1672 також увійшла до числа галактик, знятих космічним телескопом James Webb. Його знімки продемонстрували кільце газу і структуру пилу в її спіральних рукавах.
За матеріалами Esahubble