Космічне сполучення: Юпітер зустрінеться з Венерою на початку березня

У лютневому посібнику NASA зі спостереження за небом пропонуються поради, як насолодитися парадом, а за ним і сполученням планет. Цього тижня Юпітер, Місяць та Венера вишикувались майже в один ряд і їх можна спостерігати у вечірньому небі за ясної погоди з 22 по 24 лютого. Юпітер та Венера далі прямують до близького сполучення, яке відбудеться 2 березня, тому їхнє космічне танго створить чудові можливості для спостереження за небом до початку весни.

Парад планет на шляху до космічного сполучення
Парад планет на шляху до космічного сполучення. Зображення: Stellarium

Парад планет — це астрономічна подія, яка відбувається, коли кілька планет Сонячної системи опиняються по одну сторону від Сонця, вишикуючись в один ряд у невеликому секторі неба. 22 лютого біля Місяця можна було розглянути Венеру, а наступного дня до них приєднався Юпітер. Всі три небесні тіла розташовані приблизно на однаковій відстані, що створює таку захопливу картину.

У період з кінця лютого до початку березня Венера та Юпітер зближуватимуться, а 2 березня вони опиняться за пів градуса одне від одного. Це сполучення планет буде одним із найяскравіших, яке можна помітити неозброєним оком у 2023 році. NASA рекомендує дивитися на видовище приблизно через годину після заходу Сонця. Спостерігачам допомагає те, що це найяскравіші планети на небі, тож знайти їх досить легко. За потреби ви завжди можете скористатися додатком для спостереження за зорями.

Раніше ми повідомляли про те, яким був фантастичний парад планет в 2022 році.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine