Космічне фотомистецтво: астронавт NASA ділиться приголомшливими знімками з МКС

Астронавт NASA, перебуваючи на борту Міжнародної космічної станції (МКС), зробив серію дивовижних фотог та поділився техніками їхнього створення.

Селфі із довгою витримкою Меттью Домініка
Селфі з довгою витримкою Меттью Домініка

Меттью Домінік зробив селфі з зумом у модулі Destiny, креативні портрети членів екіпажу з використанням спалаху поза камерою та епічні фотографії італійського півострова.

Домінік, який у березні 2024 року вирушив на МКС на шість місяців як командир екіпажу SpaceX Crew-8, розповів про обладнання та налаштування, які він використовує для знімкування.

4 липня, на День незалежності США, замість феєрверків на МКС Домінік поділився серією креативних портретів з використанням спалаху поза камерою, створивши кілька своїх зображень. Потім він роздав шести членам екіпажу фотокамери, щоб створити веселий груповий портрет.

Групове селфі екіпажу МКС
Групове селфі екіпажу МКС. Фото: Меттью Домінік

Домінік також поділився вдалим селфі, на якому розмитий фон МКС, але він сам залишається у фокусі. Камера була прикріплена до шеста, за який він тримався, пробираючись через лабораторію космічного корабля, а завдяки довгій витримці в 1/5 секунди складається враження швидкого переміщення у польоті.

Професійний фотограф Домінік показує, як різні швидкості затвора можуть впливати на вигляд Землі на світлинах.

Особливо вражає нічний знімок із МКС, на якому видно річку Ніл, що впадає в Середземне море.

Річка Ніл
Річка Ніл, що впадає в Середземне море. Витримка 1/5 с, f1,4, ISO 12800. Фото: Меттью Домінік

На цій світлині зображений астронавт, який визирає з вікна космічного корабля SpaceX Crew Dragon, пристикованого до МКС.

Світлина SpaceX Crew Dragon за авторством австронавта Меттью Домініка
Світлина SpaceX Crew Dragon за авторством астронавта Меттью Домініка

Загалом Домінік любить експериментувати з різними налаштуваннями фотокамер, щоб отримувати приголомшливі світлини з космосу. Ще кілька вдалих знімків ви можете переглянути нижче.

Меттью Домінік
Експерименти з довгою експозицією зафіксували зоряні сліди з частиною сонячної панелі службового модуля МКС на передньому плані. Фото: Меттью Домінік

Раніше ми повідомляли про те, як атмосфера Землі засяяла незвичайним золотим сяйвом.

За матеріалами petapixel.com