Космічна риболовля телескопа Hubble завершилася знімком «галактики-медузи»

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення об’єкта далекого космосу. Цього разу телескоп зазнімкував галактику JO204.

Галактика JO204 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, M. Gullieuszik and the GASP team

Зазнімкована телескопом Hubble галактика, розташована на відстані приблизно 600 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку до сузір’я Секстант. Вона має спіральну структуру. Попри те, що ми бачимо JO204 майже з ребра, фото Hubble дає змогу роздивитися її яскраве центральне ядро і спіральні рукави.

JO204 дуже нагадує галактики JW100 та JO201, знімки яких нещодавно теж були опубліковані групою супроводу місії Hubble. Усі ці об’єкти поєднує наявність протяжних хвостів, що складаються з пилу, газу і новонароджених зір. Завдяки зовнішній схожості з мацаками, астрономи іноді називають такі об’єкти «галактиками-медузами».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Подібні структури формуються внаслідок процесу, відомого під назвою відрив під тиском. Він відбувається, коли галактики стикаються з дифузними газовими хмарами, розташованими в міжгалактичному просторі. Вони діють як зустрічний вітер, виносячи газ і пил із цих галактик, що призводить до утворення характерних шлейфів на кшталт тих, що прикрашають JO204, JW100 та JO201. Згодом, речовина в них охолоджується й ущільнюється, що призводить до формування нових зоряних систем.

Зображення JO204 було отримано в межах проєкту, метою якого є вивчення шести найближчих до Землі «галактик-медуз». Астрономи сподіваються, що знімки Hubble допоможуть їм краще розібратися в механізмі їхнього походження і процесах зореутворення, які відбуваються всередині них.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів