Hubble зазнімкував галактику з «мацаками»

Представлене зображення було опубліковано на сайті місії Hubble. У його нижній правій частині можна побачити вельми незвичайну галактику, яка має такий вигляд, ніби її щойно намалював художник. Потоки зореутворюючого газу буквально «капають» з її диска, немов це свіжа фарба.

Галактика IC 5338. Джерело: ESA/Hubble & NASA, M. Gullieuszik and the GASP tea

Зазнімкована Hubble галактика відома під позначенням JW100. Вона розташована на відстані 800 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку до сузір’я Пегаса. JW100 класифікується як спіральна галактика. Ми бачимо її з ребра, що дає можливість спостерігати потоки газу, що тягнуться від її диска. Іноді їх також порівнюють з «мацаками», завдяки чому JW100 також називають «галактикою-медузою».

Газові «мацаки» JW100 сформувалися в результаті процесу, відомого під назвою відрив під тиском. Він відбувається, коли галактики стикаються з дифузними газовими хмарами, розташованими в міжгалактичному просторі. Вони діють як зустрічний вітер, несучи газ та пил із цих галактик, що призводить до утворення характерних шлейфів на кшталт тих, що прикрашають JW100.

На знімку Hubble також можна побачити кілька інших цікавих об’єктів. Характерні еліптичні плями — інші галактики, що входять до складу того самого скупчення, що й JW100. У верхній частині зображення особливо виділяється яскрава ділянка, що містить два блискучі об’єкти в центрі. Це IC 5338 — найяскравіша з галактик усього скупчення.

Об’єкти на кшталт IC 5338 класифікуються як галактика типу cD. Для них немає нічого незвичайного в наявності кількох ядер, оскільки вони ростуть шляхом поглинання менших галактик — а цей процес потребує часу. Також можна звернути увагу на безліч яскравих цяток по краях IC 5338. Це кулясті скупчення.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті