Космічне око

На перший погляд, представлене зображення телескопа Hubble нагадує космічне око. Але насправді це об’єкт, який можна назвати малим двійником Чумацького Шляху. На знімку Hubble зображена спіральна галактика NGC 1317.

Галактика NGC 1317 (фото: Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, J. Lee and the PHANGS-HST Team

Галактика NGC 1317 розташована більш ніж за 50 мільйонів світлових років від Землі у сузір’ї Печі. Як і наш зірковий будинок, вона має перемичку в центрі. При цьому NGC 1317 значно поступається Чумацькому Шляху за розмірами: її діаметр становить 55 тисяч світлових років, що приблизно вдвічі менше, ніж у нашої галактики.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У NGC 1317 є близький сусід (галактика NGC 1316), який не потрапив у поле зору камери Hubble. Однак на зображенні можна побачити як мінімум два об’єкти, які не є частиною галактики. Яскрава точка з «хрестом» насправді є зіркою Чумацького Шляху, в той час як червона довгаста пляма являє собою більш віддалену галактику, ніж NGC 1317.

Зображення NGC 1317 було зроблене у результаті масштабної спостережної кампанії, в якій, крім Hubble, брав участь комплекс радіотелескопів ALMA. Його мета полягала в тому, щоб знайти зв’язок між величезними хмарами холодного газу і дуже гарячими світилами, що утворюються всередині них. Безпрецедентна чутливість ALMA у довгохвильовій області дозволила виявити величезні резервуари холодного газу по всьому локальному Всесвіту, в той час як Hubble зміг розрахувати положення скупчень молодих світил, а також визначити їхній вік і масу.

Нагадаємо, в жовтні у Hubble стався збій, через який йому довелося зупинити спостереження. Але нещодавно співробітникам NASA вдалося відновити роботу ключового інструменту орбітальної обсерваторії.

За матеріалами https://esahubble.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів