Корейський зонд зробив дивовижні фото Місяця

Зонд «Данурі», запущений Південною Кореєю минулого року, надіслав нову порцію дивовижних світлин поверхні Місяця. Цього разу на них потрапили кратери Ціолковського та Віхмана, а також долина Шредінгера.

Центральна гірка кратеру Ціолковського
Центральна гірка кратера Ціолковського. Джерело: KARI

«Данурі» зазнімкував місячну поверхню

Корейський зонд Korea Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO), також відомий як «Данурі», працює на низькій навколомісячній орбіті з середини грудня 2022 року. Він уже кілька разів надсилав на Землю дивовижні фотографії поверхні нашого супутника.

Недавно Корейський аерокосмічний науково-дослідний інститут (KARI), який є головним оператором апарата, опублікував низку знімків поверхні, зроблених камерами на його борту, а точніше — основною камерою Lunar Terrain Imager (LUTI).

На зонді також встановлена камера NASA ShadowCam, чутлива до світла, відбитого від місячних об’єктів. Це дозволяє їй вдивлятися в затінені кратери. Проте вона цього разу залишилася бездіяльною.

Що зазнімкував корейський зонд

«Данурі» зазнімкував кілька цікавих деталей рельєфу на поверхні Місяця. Першим із них став кратер Ціолковського на зворотному боці супутника. Він був названий на честь вченого Костянтина Ціолковського, який сформулював рівняння ракети. Зображення зосереджене на високій центральній гірці, яка піднімається на 3200 м над дном заглиблення.

Кратер Віхмана
Кратер Віхмана. Джерело: KARI

Іншим об’єктом, який сфотографував апарат, став кратер Віхмана, названий на честь Моріца Людвіга Георга Віхмана, німецького астронома XIX століття. Ця формація вирізняється своєю глибиною та складною формою.

Крім того, апарат зазнімкував Долину Шредінгера. Вона являє собою видовжене заглиблення, яке ніби розрізає місячну поверхню. По обидва боки від неї розташувалися невеликі кратери.

Долина Шредірнгера
Долина Шредінгера. Джерело: KARI

Основна місія «Данурі» розрахована на один рік, протягом якого апарат зробить численні зображення та вимірювання місячної поверхні. За словами NASA, партнера місії KPLO, ці дані можуть допомогти у майбутніх місіях роботизованої посадки на Місяць.

За матеріалами: www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine