«Данурі» передав знімки місячної поверхні

Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI) опублікував серію знімків, зроблених зондом «Данурі». Вони демонструють різні ділянки місячної поверхні, а також зміну фаз Землі.

Долина Рейти. Джерело: KARI

«Данурі» — це перший південнокорейський апарат, що вийшов у міжпланетний простір. Він призначений для вивчення Місяця. «Данурі» займеться знімкуванням можливих місць посадки наступних південнокорейських місій та розвідкою корисних копалин. Ще одна мета апарата — знімання вічно затінених місячних кратерів, на дні яких, як вважається, знаходяться поклади льоду.

Останні опубліковані знімки демонструють кілька ділянок місячної поверхні. На одному з них зображена частина Долини Рейти. Це друга за розмірами подібна формація на видимому боці Місяця. Її довжина становить 445 км, а максимальна ширина — 30 км.

Море Дощів. Джерело: KARI

На іншому знімку «Данурі» можна побачити Море Дощів — місячне море, розташоване у північно-західній частині видимої півкулі супутника. Воно є місцем висадки кількох самохідних апаратів (радянського «Лунохода-1» та китайського «Юйту»), також у 1971 році на його околиці здійснила посадку експедиція Apollo 15.

Зміна фаз Землі. Джерело: KARI

Крім цього, KARI опублікував панорамний знімок ділянки в Океані Бур та колаж, що демонструє видиму з Місяця зміну фаз Землі. Він складається зі знімків, зроблених у проміжку між 11 січня та 1 лютого 2023 року.

Раніше ми розповідали про те, як «Данурі» вдалося зазнімкувати ділянку місячної поверхні, що знаходиться у вічній тіні.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine