Кисень на кометі Чурюмова-Герасименко виходить із внутрішнього резервуара

Наявність кисеню у викидах з комети Чурюмова-Герасименко (67P/Churyumov-Gerasimenko) не свідчить про його велику кількість у її складі. Він виходить із двох резервуарів у глибині кометного ядра. Поки невідомо, як вони утворилися.

Комета Чурюмова-Герасименко, на якый знайшли кисень
Комета Чурюмова-Герасименко, на якій знайшли кисень. Джерело: Scitechdaily.com

Звідки на кометі Чурюмова-Герасименко кисень

Учені з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса опублікували статтю, в якій встановили, що присутність кисню у потоках газу з комети Чурюмова-Герасименко не обов’язково свідчить про те, що цього елементу справді багато у її складі. Так вони вирішили загадку, яка виникла внаслідок дослідження цієї «космічної гості».

Дослідники проаналізували, як змінюється вміст різних елементів у газах комети в міру того, як її ядро обертається навколо власної осі. При цьому освітленою сонцем виявляється то одна, то інша «півкуля». Очікувалося, що вміст у «вихлопі» кисню буде пов’язаний із водою в ньому. Це було б логічно з огляду на те, що ця речовина вважалася його джерелом.

Однак у процесі того, як комета оберталася, кількість води поступово зменшувалася, а кількість кисню залишалася майже незмінною. Він виявився «прив’язаним» до оксидів вуглецю. Це допомогло вченим розібратися, звідки ж він береться на кометі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На їхню думку, кисень міститься у двох резервуарах, один із яких розташований біля центру ядра комети, а другий, менший — безпосередньо під поверхнею. І головним джерелом є саме внутрішня порожнина, наповнена сумішшю кисню, монооксиду та діоксиду вуглецю.

Загадка комети Чурюмова-Герасименко

Нові дослідження дозволяють пояснити невідповідність, яка вже кілька років муляє око астрономам. Річ у тім, що кисень — не такий уже й розповсюджений елемент у Всесвіті. І такої його кількості у складі комети просто не може бути. Принаймні, якщо він утворюється з води.

Нове дослідження дозволяє трохи прояснити ситуацію. Величезної кількості води та кисню на кометі Чурюмова-Герасименко може й не бути. Яким би великим не був внутрішній резервуар, кількість кисню у ньому відносно невелика, просто його виділяється відразу багато.

Щоправда, на цьому зрозумілі речі закінчуються. Оксиди вуглецю могли потрапити всередину комети тільки з багатої на них частини протопланетної газово-пилової хмари. Як це сталося і чому кисню у складі туманності було так багато, лишається таємницею.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів