14 червня гігантська комета С/2017 K2 (PANSTARRS) наблизиться до Землі. Але приводів до занепокоєння немає, адже у цей момент її відстань від нашої планети становитиме 1,8 а.о., тобто 270 млн км.
Комета С/2017 K2 рухається до Сонця
У ніч з 13 на 14 липня відбудеться найтісніше зближення з Землею комети С/2017 K2 (PANSTARRS). У Києві на момент, коли відстань буде найкоротшою, годинник покаже 5:09. Це небесне тіло примітне своїм велетенським розміром. Завдяки йому комета була відкрита ще 2017 року. На той момент вона перебувала у зовнішній частині Сонячної системи. Останні п’ять років вона повільно рухалася своєю видовженою орбітою і нарешті дісталася області внутрішніх планет. Астрономи уважно відстежують «хвостату зірку».
Проте не треба думати, що ми опинилися у ситуації, схожій на фільм «Не дивися вгору». «Найближча» відстань не означає «дуже маленька». Насправді вранці 14 липня комета перебуватиме від Землі за 270 млн км, тобто 1,8 а.о. Вона буде суттєво далі від нас, ніж Венера.
Як спостерігати за кометою
Велика відстань до комети має свій негативний бік. Попри її великий розмір, досягне вона тільки 7-ї зоряної величини. Це нижче межі чутливості людського ока. Звичайно, у невеликий телескоп чи навіть бінокль її можна буде побачити. Але спостереженням сильно заважатиме світло від Місяця.
Далі С/2017 K2 має ще більше наблизитися до Сонця. Через це її яскравість збільшиться, але вона сильно віддалиться на південь від небесного екватора і стане недоступною спостерігачам на території України. Коли комета пройде свій перигелій і почне рухатися від світила, орбіту нашої планети вона перетне дуже далеко від того місця, де в цей час перебуватиме Земля.
За матеріалами http://www.space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine