Китай намагається врятувати «застряглу» місячну місію

Китай робить спроби врятувати пару супутників, які мали вирушити до Місяця, але застрягли на проміжній орбіті через збій ракети. Про це свідчать дані супутникового контролю.

Зворотний бік Місяця та Земля очима апарата «Чан’е-5Т». Джерело: CNSA, Xinhuanet

13 березня Китай запустив пару експериментальних апаратів DRO-A та DRO-B. Вони призначені для тестування технологій, необхідних для створення навігаційної та комунікаційної інфраструктури, яку використовуватимуть для забезпечення майбутніх місячних місій, зокрема й пілотованих.

Передбачалося, що DRO-A та DRO-B будуть виведені на далеку ретроградну орбіту навколо Місяця. Однак цього не сталося. Через збій у роботі розгінного блоку ракети «Чанчжен-2С» вони залишилися на проміжній орбіті з висотою перигею 525 км і висотою апогею 132 577 км.

Але, схоже, що в історії цієї місії ще не поставлено крапку. Судячи з усього, супутники відокремилися від розгінного блоку, після чого фахівці використали їхні двигуни, щоб підняти орбіту. За даними засобів космічного контролю, 26 березня висота перигею збільшилася до 971 км, а апогею — до 225 193 км. Можливо, що коли супутники проходитимуть наступний перигей, вони знову активують свої двигуни. Це дасть змогу ще більше підняти їхню орбіту.

Варто зазначити, що поки посадовці Піднебесної ніяк не прокоментували ці маневри та не повідомили жодних подробиць про цілі місії. Наразі невідомо, один чи два супутники підвищують свою орбіту. Також невідомо наскільки саме незаплановане використання палива для підйому орбіти вплине на подальший перебіг місії.

Нагадаємо, що недавно Китай також запустив до Місяця свій новий супутник-ретранслятор.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine