Секретна невдача: Китаю не вдалося запустити місію до Місяця

Китай втратив пару апаратів, метою яких був Місяць. Це сталося через збій у роботі верхнього ступеня ракети «Чанчжен-2С».

Пуск ракети «Чанчжен-2С». Джерело: CASC

13 березня з китайського космодрому Січан відбувся пуск ракети «Чанчжен-2С». Першою ознакою, що вказує на те, що місія постала перед труднощами, стало мовчання Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації CASC. Вона займається виробництвом ракет «Чанчжен» і є головним пусковим оператором Піднебесної.

Зазвичай CASC повідомляє про успішний запуск відразу після виведення вантажу на орбіту. Однак у цьому випадку корпорація нічого не повідомила. Лише 14 березня новинне агентство «Сіньхуа» повідомило, що на борту ракети перебували супутники DRO-A та DRO-B, які через збій розгінного блоку не вдалося вивести на задану орбіту. Чи можна врятувати апарати, а також де саме вони перебувають, наразі невідомо.

«Сіньхуа» також не повідомило жодних подробиць про призначення супутників DRO-A та DRO-B. Однак вважається, що вони мали вийти на далеку ретроградну орбіту навколо Місяця. Вона відрізняється високою стабільністю та вважається оптимальним місцем для розміщення апаратів, призначених для спостережень за Місяцем і забезпечення зв’язку.

За деякими даними, місія DRO-A та DRO-B мала демонстраційний характер. Апарати призначалися для зв’язку з іншим супутником DRO-L на низькій навколоземній орбіті. Отже, Китай тестує технології, необхідні для створення навігаційної та комунікаційної інфраструктури, яку використовуватимуть для забезпечення майбутніх місячних місій, зокрема й тих, що передбачають висадку людини на Місяць.

Найімовірніше, місія DRO-A та DRO-B не є основною частиною китайської місячної програми, тож це фіаско навряд чи сильно позначиться на перебігу її реалізації. Але цікаво, досі Китай не визнав, що невдалий запуск був націлений на Місяць.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна