Астрофотографи поспішають сфотографувати кільця Сатурна якнайшвидше, оскільки після цього літа вони зникнуть з нашого поля зору. Незабаром кільця Сатурна стане важче побачити. Нахил газового гіганта незабаром зробить кільця практично невидимими для спостерігачів на Землі. Але проблемою стануть не лише кути. Нові дослідження показують, що вони буквально зникають.
Найбільш нагальною проблемою є кути. До серпня кільця Сатурна нахилені вниз під кутом 9 градусів в опозиції, що робить їх дуже чіткими й легкими для спостереження. Однак наступного року нахил зміститься лише на 3,7 градуса. До 2025 року вони майже повністю зникнуть з поля зору Землі, оскільки з цієї точки краї кілець будуть перебувати у лобовому зіткненні.
Пройде багато часу, перш ніж кільця знову стануть видимими та повернуться до того стану, в якому перебувають зараз. Вони продовжать нахилятися до свого максимуму в 27 градусів до 2032 року, а потім повільно повернуться назад протягом наступних десяти з гаком років.
На щастя, перед тим, як все це станеться, кільця Сатурна вперше стануть найяскравішими та найпомітнішими в наступному місяці. Як повідомляє Sky at Night, 27 серпня 2023 року Сатурн досягне опозиції — точки, де він лежить прямо навпроти Сонця відносно Землі. Отже, буде найяскравішим і найвищим. Наступні літні ночі дадуть астрофотографам найкращі шанси сфотографувати яскраві кільця з Землі.
Поступове зникнення
У серії досліджень, які використовують дані космічного апарата Cassini, вчені вважають, що кільця Сатурна, ймовірно, почнуть зникати, про це повідомляє CNN. Попри те, що кільця відносно молоді, з космічної точки зору, в Сонячній системі є докази того, що планетарні кільця не вічні й насправді досить швидко зникають.
«Ми показали, що масивні кільця Сатурна насправді існують недовго. Можна припустити, що відносно невеликі кільця навколо інших крижаних і газових гігантів нашої Сонячної системи — це залишки кілець, які колись були масивними, як у Сатурна. Можливо, колись у недалекому майбутньому, з астрономічної точки зору, після того, як кільця Сатурна подрібняться, вони будуть більше схожі на розріджені кільця Урана», — сказав Пол Естрада, науковий співробітник Дослідницького центру NASA ім. Еймса та співавтор усіх трьох досліджень, у своїй заяві на початку цього року.
Вчені все ще оцінюють дані, щоб визначити фактичний вік кілець Сатурна, що також допоможе їм зрозуміти, коли вони зникнуть, але є свідчення того, що їхня нинішня яскравість досягла піку, і далі тільки знижуватиметься. Звісно, цей шлях вниз може зайняти мільйони років.
Перевірте, що ви знаєте про Сатурн?
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine