Карта метеоритних скарбів Антарктиди

Вчені створили «карту скарбів», яка показує, де у кризі Антарктиди можна знайти метеорити. Моделювання підтверджує, що космічних каменів там більш ніж 300 тисяч.

Так знаходять метеорити в Антарктиді
Так знаходять метеорити в Антарктиді. Джерело: Antarctic Search for Meteorites/Daniel Glavin

Карта руху криги

У льодовиках Антарктиди приховані скарби. Це метеорити, які падали впродовж останніх мільйонів років. І тепер ми знаємо, де їх шукати. Принаймні, про це повідомляють дослідники з Делфтського технологічного університету в Нідерландах. Вони склали карту, за якою можна визначити, де на крижаному континенті є каміння з космосу.

Вихідними даними для дослідників слугували супутникові знімки. Вони надали інформацію про температуру криги, напрямок та швидкість її руху, а також про поверхню континенту під нею. Далі був застосований штучний інтелект, який склав карту руху і танення льоду в Антарктиді.

Вчені підрахували, що в кризі приховано майже 300 тисяч космічних каменів. Вони поступово рухаються разом із льодом в напрямку океану. В міру того, як покрив Антарктиди тане, метеорити поступово виходять на поверхню, де їх можна легко зібрати. Нова карта показує найзручніші для цього місця, і деякі з них поряд з антарктичними станціями.

Карта метеоритів Антарктиди
Карта метеоритів Антарктиди. Джерело: www.universetoday.com

Метеорити — наукові скарби Антарктиди

Метеорити не падають в Антарктиді частіше, ніж на решті материків. Просто в інших місцях вони змішуються з земними породами, стираються вітрами та відносяться річками. Тут же вони застрягають у кризі. Можна було б сказати, що навічно. Але льодовики південного континенту теж течуть, нехай і повільно.

Отже, якщо метеорити не шукати, то вони, зрештою, опиняться в океані. А вчені цього дуже не хочуть. Бо джерелом цінної інформації є не лише кожен із небесних каменів, але й загалом їхня сукупність у кризі Антарктиди. Вони дають можливість зібрати найкращу статистику про види, хімічний склад та походження тих тіл, які стикаються з нашою планетою.

Окремі космічні камені можуть багато розповісти про ті світи, з яких вони походять. Саме в Антарктиді знайшли більшість метеоритів, які колись були частиною Марса. Дослідження цих антарктичних скарбів дозволило припустити, що колись на Червоній планеті могло існувати життя.

За матеріалами www.universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада