Канадський стартап розробляє ровер для передачі енергії на Місяці

Канадський стартап STELLS оприлюднив плани розробки місяцехода MPR (Mobile Power Rover). Він вироблятиме енергію від своїх сонячних батарей та зможе передавати її за допомогою технології бездротової зарядки іншим апаратам, що знаходяться на поверхні Місяця.

Ровер, призначений для заряджання космічних апаратів на Місяці (концепт). Джерело: STELLS

За словами виконавчого директора STELLS, початковою метою компанії була розробка місяцехода для наукових місій. Однак інженери швидко виявили проблему постачання достатньої кількості енергії апарату при роботі на території, постійно затінених кратерів, на полюсах Місяця.

Деякий час інженери STELLS розглядали можливість використання радіоізотопного термоелектричного генератора (рітега) для живлення місяцехода, але швидко виключили це з технічних та політичних міркувань. Натомість компанія вирішила змінити підхід. Замість будівництва наукового ровера в STELLS вирішили зосередити зусилля на створенні машини, яка змогла б заряджати інші апарати на Місяці.

Суть ідеї полягає в тому, що ровер залишить зарядний блок усередині затіненої ділянки на дні кратера. Потім він вибереться на сонячне світло та почне генерувати і передавати енергію кабелем на блок. Інші космічні апарати зможуть отримати її за допомогою технології бездротової зарядки.

За словами представників STELLS, вони вже завершили виготовлення прототипу місяцехода та розпочали роботу над демонстраційною моделлю, яка полетить на Місяць. Компанія планує запустити її у 2025 році. Ровер відправиться на Місяць як корисне навантаження на спускальному апараті Intuitive Machines. У межах цієї місії компанія планує практично протестувати свою технологію передачі енергії. Також повідомляється, що STELLS веде переговори щодо співпраці з Astrobotic.

Раніше ми розповідали про план Astrobotic щодо відправлення кубровера на Місяць.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine