Запуск Nova-C буде перенесений на 2022 рік

Аерокосмічний стартап Intuitive Machines оголосив, що запуск його місячного апарата Nova-C перенесений з жовтня 2021 року на початок наступного року. Таким було рішення компанії SpaceX, з якою у 2019 році Intuitive Machines уклала контракт на запуск Nova-C як попутного вантажу. Для цього буде використана ракету Falcon 9.

Nova-C (концепт). Джерело: Intuitive Machines

За словами представників Intuitive Machines, недавно вони отримали повідомлення від SpaceX про те, що через особливі вимоги до місії найбільш сприятлива можливість відправити Nova-C до Місяця з’явиться лише у першому кварталі 2022 року. У самій SpaceX поки що утримуються від коментарів по цьому питанню.

Nova-C може доставити до 100 кг вантажу на місячну поверхню . Як корисне навантаження під час першої місії, на його борту будуть розміщуватися п’ять наданих NASA наукових інструментів. За це Intuitive Machines отримала контракт на суму 77 млн ​​доларів. Також Nova-C нестиме деякі вантажі також від приватних замовників, включаючи ровер компанії Spacebit.

Кратери Аристарх, Геродот та долина Шрьотера. Джерело: NASA

Місячний апарат сяде неподалік долини Шрьотера, розташованої в північно-західній частині Океану Бур на видимому боці Місяця. У 1960-і роки цю локацію розглядали як можливе місце висадки пізніше скасованої експедиції Apollo 18. За словами представників компанії, на ній немає великих кратерів або скель, які могли б перешкодити посадці Nova-C, а плоский рельєф забезпечує оптимальні умови освітлення протягом всього місячного дня.

За матеріалами https://spacenews.com