Juno досліджуватиме вулканічний супутник

Апарат Juno отримав команду змінити свою траєкторію таким чином, щоб у наступні півтора року отримати можливість вивчати супутник Юпітера Іо. Він відомий як тіло з найінтенсивнішою в Сонячній системі вулканічною діяльністю.

Зображення Іо, отримане Juno раніше
Зображення Іо, отримане Juno раніше. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/ASI/INAF/JIRAM

Нова траєкторія для Juno

Зонд Juno, який працює у системі Юпітера з 2016 року, продовжує вивчати його супутники. 15 грудня вчені передали на нього команду, яка переведе його на нову орбіту. На ній апарат отримає можливість вивчати Іо під час близьких прольотів.

Раніше Juno вже вивчав два інші з чотирьох великих супутників Юпітера — Ганімед та Європу. У першому випадку він спричинив справжній шквал наукових робіт щодо найбільшого супутника Сонячної системи. У другому, який стався восени 2022 року, оброблення даних ще триває, але люди вже встигли помилуватися першими 3D-зображеннями цього крижаного світу.

Раніше Juno вже спостерігав Іо. Щоправда, відбувалося це з відстані 80 тис. км. Нинішня програма передбачає 9 прольотів, 2 з яких відбуватимуться на відстані менш ніж 1500 км. Це достатньо близько, хоча максимальне зближення з Європою складало всього 130 км.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чим відомий супутник Іо?

З чотирьох найбільших супутників Юпітера, які відкрив ще Галілей, Іо обертається найближче до його поверхні. На відміну від Ганімеда та Європи, він не вкритий шаром криги, під якою ховається океан рідкої води.

Іо перебуває настільки близько до гігантської планети, що її припливні сили деформують кору і викликають появу вулканів. Поверхня супутника вкрита потоками лави. З неї у небо б’ють численні гейзери, які здіймаються на десятки кілометрів.

Вчені дуже хочуть роздивитися все це як слід. Хоча детальне дослідження Іо, як і решти супутників, проводитиме вже наступний апарат — Jupiter Icy Moons Explorer (Juice). Його запуск запланований на квітень 2023 року.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів