Juno передав перші знімки Ганімеда

Фахівці групи супроводу місії Juno опублікували перші кілька знімків, зроблених апаратом в ході прольоту Ганімеда, що відбувся 7 червня. В той день апарат пройшов на відстані всього в 1038 км від його поверхні.

Ганімед очима апарату Juno. Джерело: NASA / JPL-Caltech / SwRI / MSSS

Перший знімок був зроблений камерою Junocam з використанням зеленого фільтра і демонструє освітлену півкулю крижаного місяця. Ми можемо побачити що його поверхню покривають ударні кратери, а також характерні борозни. Роздільна здатність зображення становить 1 км/піксель.

Другий знімок був зроблений зоряним датчиком Juno. Зазвичай цей інструмент використовується для навігації апарату, проте інженери пристосували його для зйомки Ганімеда. Завдяки можливості працювати в умовах слабкого освітлення, датчик зумів сфотографувати ділянку поверхні на зворотній від Сонця стороні супутника. У момент зйомки він висвітлювався лише відбитим від Юпітера сонячним світлом. Роздільна здатність зображення становить 600 до 900 м/піксель.

Поверхня Ганімеда. Джерело: NASA / JPL-Caltech / SwRI / MSSS

Це лише перші знімки. У найближчі дні Juno передасть на Землю всі зроблені зображення, в тому числі і кольорові. Також вчені чекають зібрані ним дані про склад поверхні Ганімеда і його магнітосфери, а також результати вимірювань радіаційного фону.