James Webb знайшов воду в найнеочікуванішому місці Сонячної системи

Космічний телескоп James Webb зазвичай вдивляється у найвіддаленіші куточки Всесвіту. Але іноді його увагу спрямовують на близькі об’єкти нашої Сонячної системи. Нові спостереження за кометами головного поясу виявили несподіване відкриття. Спостерігаючи за кометою 238P/Read (P/2005 U1) вчені успішно побачили навколо неї водяну пару. Знахідка вказує на те, що вода може зберігатися в цьому регіоні Сонячної системи.

238P/Read
Ілюстрація 238P/Read показує сублімацію комети головного поясу — її водяний лід випаровується, коли її орбіта наближається до Cонця. Авторство зображення: NASA, ESA

238P/Read — це комета головного поясу, розташована у межах головного астероїдного поясу нашої Сонячної системи, що існує між орбітами Марса та Юпітера. Комети головного поясу зазвичай мають кругову орбіту, хоча іноді демонструють кометоподібну поведінку.

Вважається, що головний пояс залишився з часів раннього формування Сонячної системи. Дослідники сподіваються, що вивчення об’єктів у межах цього поясу допоможе зрозуміти, звідки на Землі взялося так багато води. Вода має важливе значення для придатності планети до життя, і одна з теорій полягає в тому, що головний пояс слугував джерелом води на Землі.

238P/Read (P/2005 U1)
Фото комети 238P/Read (P/2005 U1)

Відкриття випаровування води на кометі 238P/Read надає докази на підтримку цієї теорії, але додатково воно супроводжувалося загадкою. Зібрані дані не показали жодних слідів вуглекислого газу на кометі. Це дивно, адже CO2 зазвичай становить близько 10% летких речовин у кометах.

Можливо, вуглекислий газ давно випарувався з атмосфери комети через високу температуру. Інший варіант полягає в тому, що 238P/Read утворилася в теплій області Сонячної системи, де CO2 був недоступний.

Раніше деякі вчені сумнівалися, що об’єкти в головному поясі можуть мати лід в атмосфері через близькість поясу до Сонця. Потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, чи є унікальною комета 238P/Read, або інші об’єкти в головному поясі мають схожі характеристики.

Раніше ми повідомляли про десять цікавих фактів про телескоп James Webb.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine