Астрономи, які працюють із телескопом James Webb (JWST), опублікували нове ефектне зображення. На ньому зафіксована карликова галактика NGC 4449.

NGC 4449, також відома як Caldwell 21, розташована на відстані 12,5 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку до сузір’я Гончі Пси. Вона входить до групи галактик M94, яка розташована недалеко від Місцевої групи, де знаходиться наш Чумацький Шлях.
Зображення було отримано шляхом комбінації знімків, зроблених у ближньому та середньому інфрачервоному діапазоні. Вони дали змогу виявити низку особливостей будови галактик. Яскраво-блакитні плями показують незліченні окремі зорі, а яскраво-жовті області відповідають т. зв. зоряним пологовим будинкам, де активно формуються нові світила. Яскраво-червоні регіони — це багаті воднем області, іонізовані випромінюванням новонароджених зір.

За словами дослідників, зазнімкована JWST галактика формує зорі вже кілька мільярдів років. Але зараз вона переживає справжній спалах зореутворення й народжує нові світила з набагато більшою швидкістю, ніж у минулому. При збереженні нинішніх темпів, їй вистачить запасів газу ще приблизно на мільярд років.
Зазвичай спалахи зореутворення відбуваються в центральних областях галактик. Але NGC 4449 демонструє набагато більш широкий діапазон. Нові зорі з’являються не тільки в ядрі, а й у навколишніх її потоках. Найімовірніше, подібна активність викликана взаємодією з сусідами. Вчені вважають, що недавно NGC 4449 поглинула меншу за розмірами галактику. Цим вона нагадує найперші галактики у Всесвіті, які стрімко зростали подібним чином. Оскільки NGC 4449 розташована досить близько, щоб спостерігати її в найдрібніших деталях, вона є ідеальною лабораторією для астрономів, які вивчають, що могло відбуватися незабаром після Великого вибуху.
Нагадаємо, що недавно James Webb побив власний рекорд і зазнімкував найвіддаленішу галактику у Всесвіті.
За матеріалами https://esawebb.org