James Webb зазнімкував колосальне галактичне зіткнення

NASA опублікувала новий знімок, зроблений космічним телескопом James Webb (JWST). Він демонструє наслідки зіткнення двох далеких галактик.

Галактики Arp 220, що стикаються. Джерело: NASA, ESA, CSA, STScI, Alyssa Pagan (STScI)

Зазнімкований JWST об’єкт відомий під назвою Arp 220. Він розташований на відстані 250 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Змії.

Arp 220 утворився внаслідок зіткнення двох спіральних галактик. Воно почалося приблизно 700 млн років тому. Основна частина енергії, що виділяється під час зіткнення, припадає на інфрачервоний діапазон, що робить його ідеальною ціллю для JWST. Загальна світність Arp 220 у трильйон разів перевищує світність нашого Сонця. Для порівняння, світність Чумацького Шляху становить лише 10 мільярдів сонячних.

Зіткнення галактик призвело до ущільнення газових хмар, спровокувавши гігантський спалах зореутворення. Астрономи нарахували щонайменше 200 величезних зоряних скупчень у щільній пиловій ділянці, чий діаметр становить лише 5 тисяч світлових років. Цей крихітний регіон містить стільки ж газу, скільки вся наша галактика.

Крім того, Arp 220 є домівкою для безлічі наднових. Попередні спостереження на радіотелескопах виявили близько 100 залишків загиблих зір у ділянці діаметром менше ніж 500 світлових років. Космічний телескоп Hubble також виявив ядра батьківських галактик на відстані 1200 світлових років одне від одного. Кожне з ядер має зореутворювальне кільце, що обертається, яке випускає потужне інфрачервоне випромінювання, таке помітне на зображенні JWST. Це яскраве світло створює дифракційні сплески, які домінують на знімку.

JWST також виявив слабкі приливні хвости на околицях Arp 220. Вони складаються з речовини, що витягується з галактик під дією гравітації (вона показана синім кольором). Органічний матеріал, представлений червонувато-помаранчевим кольором, з’являється в потоках і нитках, що проходять через Arp 220.

Раніше ми розповідали про те, як астрономи зуміли визначити форму гігантської галактики.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна